معاون اداره کل راه و شهرسازی گیلان:

مشکل مسکن مهر اقشار کم درآمد باید حل شود

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: باید هرچه سریعتر مشکل مسکن مهر مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی حل شود

بهمن بابایی در جلسه شورای مسکن شهرستان آستارا که با حضور فرماندار و مسئولان مرتبط برگزار شد، اظهارکرد: تکمیل مسکن مهر از جمله تاکیدات دولت است و  برای جمع بندی و بستن پرونده این پروژه نیازمند برنامه ریزی درست هستیم تا شاهد نارضایتی مردم نباشیم. وی افزود: مشکل مسکن مهر اقشار کم درآمد از جمله مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی که آنها توان واریزی مبالغ مربوطه را ندارند باید سریعتر حل شود زیرا همین امر و ضعف آنان در پرداخت سهمشان موجب طولانی شدن زمان انتظار و عدم پیشرفت فیزیکی پروژه شده است.

بابایی ادامه داد:‌ در طرح نهضت ملی مسکن هم سه هزار نفر ثبت نام کرده اند که از این میزان برای تعداد محدودی جانمایی شده و فاصله زیادی تا برنامه داریم و امیدواریم بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم. وی بیان کرد: از کل نام نویسی ها فقط ۵۰ درصد واریزی داشته اند و اگر واریزها در زمان معین انجام نشود بعد از سه بار اخطار مجبور به جایگزینی نفر دیگری هستیم.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در ادامه به مردم بویژه دهک های بالای جمعیتی توصیه کرد : واریزی های خود را در اسرع وقت انجام دهند. وی افزود: مردم باید در مجموع رقمی بالغ بر هشت میلیارد ریال واریزی داشته باشند که در دهک های پایین جامعه مانند کمیته امداد و بهزیستی با آورده هایی ناچیز مواجهیم و دستگاهای مرتبط باید در این خصوص با این اقشار همراهی و کمک کنند.

بابایی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده بانک مسکن باید آورده ها را به بانک ملی تحویل دهد تا سریع تر بتوانیم با همکاری بین دستگاه ها در راستای به ثمر رساندن پروژه مسکن ملی گام برداریم. وی در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان آستارا اظهار کرد: پیشرفت پروژه مسکن ملی را قابل قبول ندانست و گفت: باید به قولی که به مردم داده ایم پای بند بوده و خانه هایشان در اسرع وقت تحویل دهیم.

محمدرضا شهاب زاده افزود: پروژه مسکن مهر در شهرستان آستارا ۹۰۰ واحد است که بخشی از آن هنوز به مردم تحویله نشده و باید همه تلاش خود را انجام دهیم که کار سریعتر به انجام برسد. وی در خصوص طرح مسکن ملی اظهار کرد: مسکن ملی در این شهرستان در قالب ۶۱۲ واحد در سه فاز ۲۰۴ واحدی انجام می شود و عدم هماهنگی بین دستگاه ها باعث به تاخیر افتادن این پروژه می شود.

فرماندار شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: متاسفانه پروژه مسکن مهر شهرستان آستارا بعد از گذشت سالها که مردم در انتظار خانه های خود هستند هنوز به سر انجام نرسیده است و ما به عنوان مسئولان شهرستان باید اقدام موثری در این راستان انجام دهیم. وی بیان داشت: طولانی شدن زمان اتمام کار در این پروژه باعث گرانی اقلام و مصالح شده است و در این رابطه مردم ضرر می کنند و همانطور که همه می دانیم اغلب کسانی که در انتظار مسکن مهر هستند از اقشار کم درآمد و مستاجرین هستند و ما موظفیم سرپناه آنها را تحویل دهیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14560

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: