»موسسه سوما

دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا

به گزارش سوما؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا گفت: کرم‌های قرمز در شالیزارهای صومعه سرا نگرانی چندانی ندارد و با یک سمپاشی از بین می‌روند.

 

احمد پادیاب  خصوص مشاهده کرم‌های قرمز در برخی از شالیزارهای صومعه سرا افزود: این کرم های قرمز که به کرم باران نیز معروف هستند، خطر چندانی ندارند و نمی‌توانند خسارت زیادی به شالیزارها وارد کنند.

وی افزود: مشاهده کرم باران در شالیزارها اتفاق تازه‌ای نیست و همواره کشاورزان با یک سمپاشی ساده شالیزارشان را از این کرم ها خلاص می‌کنند.

پادیاب ادامه داد: سال گذشته هم شاهد کرم باران در برخی از شالیزارها بودیم و با اقدامات انجام شده برای مبازه با این افت هیچ خسارتی به شالیزارها و محصول برنج وارد نشد. البته زحمت کشاورزان را افزایش داده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا تصریح کرد: کرم قرمز یا کرم باران آفتی مانند کرم ساقه خوار نیست که به دیگر مناطق سرایت کند و نگرانی خاصی در این مورد وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت شالیزارهای صومعه‌سرا خوب است و برای تامین آب فعلا مشکلی نداریم اما با توجه به کم آبی که وجود دارد، امیدواریم در روزهای آینده نیز مشکلی پیش نیاید.

پادیاب گفت: با توجه به قیمت خوب فروش برنج امید می‌رود امسال کشاورزانی که ارقام زودرس کاشته اند کشت مجدد برنج انجام دهند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=11084

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: