آیت‌الله رسول فلاحتی؛

مسئولان به جوانان خوش‌فکر در عرصه‌های مختلف میدان دهند

به گزارش سوما؛ آیت‌الله رسول فلاحتی در نشست صمیمی دانشجویان دانشگاه آزاد با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر تاثیرات معارف اسلام برای سلامتی روح و روان اظهار داشت: با شخصیت‌های بزرگی همچون شهید مطهری و علامه مصباح یزدی نباید کم ارتباط داشته باشیم زیرا این بزرگان عاقل، زمان‌شناس و افق‌بین بودند و نیاز داریم آن‌ها را بیشتر بشناسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به بازدید چند ماه پیش خود از مرکز موشک‌های بالستیک و پهپادهای کشور اشاره و بیان کرد: در این مرکز شاهد حضور برخی شخصیت‌های دانشگاهی و نمایندگان بودم و در ادامه به جوان ۳۲ ساله‌ای برخورد کردم که جزو سازندگان تجهیزات دفاعی و مایه افتخار بود.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: امروز اگر با یک نگاه عمیق فلسفی، اجتماعی و سیاسی به اندیشمندان گذشته و معاصر جامعه خود بنگریم به ایرانی بودن‌مان افتخار می‌کنیم و این افتخارات در آینده هم مورد توجه جهان بشریت خواهد بود.

وی با بیان اینکه شگفتی‌های جامعه اسلامی امروز زبانزد عام و خاص است تصریح کرد: باید به دستاوردها و مفاخرمان افتخار کنیم و بدانیم ایران اسلامی هنوز هم یکه‌تاز عرصه‌های بزرگ علمی است همانطور که پیامبر خدا فرمودند “علم اگر در ستاره ثریا باشد، انسان‌هایی از ایران به آن دست پیدا می‌کنند.”

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اظهار کرد: امروز کشورهایی همچون چین و روسیه با آن حجم از جمعیت متوجه شده‌اند که در عرصه معادلات سیاسی و اقتصادی دنیا باید ایران در کنارشان باشد در حالی‌که دو قدرت پوشالی آمریکا و صهیونیست‌ها رو به افول هستند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه در کنار توجه به افتخارات و دستاوردها، به مشکلات هم بی‌توجه نیستیم گفت: مسئله “پژوهش” در تاریخ ایران همیشه مقدم بوده است و امروز نیز در سایه پژوهش به رشد و موفقیت‌ها رسیده‌ایم که باید مورد توجه باشد.

امام جمعه رشت خطاب به دانشجویانی که گلایه‌هایی درباره سابقه کار جوانان فارغ‌التحصیل داشتند گفت: جوانی که تازه فارغ‌التحصیل شده باید از جایی شروع کند اما بعضی‌ها از اینکه جوانان وارد عرصه شوند ترس دارند و یا از سابقه کار

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11565

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: