سرپرست شرکت آبفای گیلان در مصاحبه زنده با برنامه رادیویی دریچه:

مردم گیلان در مصرف درست آب شرب از فرهنگ بالایی برخوردارند

سرپرست شرکت آبفای گیلان؛ با حضور در برنامه دریچۀ رادیو گیلان در خصوص عملکرد شرکت در خدمت رسانی به مردم عزیز گیلان سخن گفت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ علیرضا غیاثی سرپرست شرکت آبفای گیلان با حضور در برنامه دریچۀ رادیو گیلان بمناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب پاسخگوی سوالات مجری برنامه و مردم عزیز در خصوص عملکرد شرکت در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر به گیلانیان طی سالهای اخیر بود.

علیرضا غیاثی در این مصاحبه اعلام کرد: یک میلیون و ۷۲۳ هزار نفر جمعیت در ۵۲ شهر استان گیلان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب در حوزه آبرسانی می باشند که این عدد معادل ۹۹٫۹ درصد جمعیت می باشد و در بخش روستایی نیز از ۲ هزار و ۵۶۷ روستای استان یک هزار و ۷۲۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۹۸ هزار نفر معادل ۸۶ درصد، تحت پوشش خدمات شرکت بوده و از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می باشند.

سرپرست شرکت آبفای گیلان افزود: در حال حاظر جهت تامین آب شرب جمعیت مذکور، بیش از ۳۹۶ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب شرب؛ ۷۹۳ کیلومتر خط انتقال و ۶ هزار و ۲۰۷ کیلومتر شبکه توزیع در حوزۀ شهری؛ بیش از ۴ هزار و ۲۸۱ کیلومتر خط انتقال و ۱۸ هزار کیلومتر شبکه توزیع در حوزۀ روستایی در مدار بهره برداری قرار دارد.

غیاثی افزود: تاسیسات آبرسانی در استان گیلان به لحاظ کمی در سطح بسیار بالایی بوده و همکاران شرکت به صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته جهت جلب رضایت مشترکین محترم در سطح استان در حال فعالیت و خدمات رسانی می باشد.

سرپرست شرکت آبفای گیلان در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر وضعیت تاسیسات آبرسانی استان در مقایسه با استانهای دیگر گفت: در حوزه شهری از پوشش بسیار خوبی برخوردار هستیم و در سطح بالاتری از میانگین کشوری قرار داریم؛ در حوزه روستایی طبق برنامه ریزی های انجام شده در برنامه توسعه، افزایش بهره مندی روستائیان از این خدمات را خواهیم داشت و شاهد ارتقاء سطح خدمات آبرسانی در حوزه روستاها خواهیم بود.

غیاثی ادامه داد: در همین راستا قرارداد همکاری با قرارگاه خاتم الانبیاء و سازمان بسیج سازندگی بعنوان دو معین قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد شد که طی آن ۷۱۱ روستای محروم گیلان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۸۲۷ میلیارد تومان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار خواهند گرفت؛ این طرح تا به امروز حدود ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود ظرف ۲ سال آینده به اتمام برسد.

سرپرست شرکت آبفای استان تصریح کرد: اجرای یک هزار و ۶۲۷ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب، احداث ۷۴ باب مخزن ذخیره، تاسیس ۷۱ ایستگاه پمپاژ، حفر ۳۱ حلقه چاه و بهسازی ۱۱ دهنه چاه جزء تعهدات اجرایی این طرح می باشد که احجام عملیاتی آن تاکنون شامل لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع به طول ۹۸۸ کیلومتر، حفر و تجهیز ۱۴ حلقه چاه، ساخت ۴ باب ایستگاه پمپاژ و احداث ۱۰ باب مخزن ذخیره آب شرب می باشد؛ امیدواریم با تزریق و تامین مالی که به زودی صورت خواهد گرفت شاهد پیشرفت سریعتری در اجرای این طرح باشیم.

غیاثی در خصوص نحوه برآورد هزینه آب بها در استان بیان داشت: میانگین مصرف به ازای هر خانوار گیلانی ۱۳٫۸ مترمکعب در ماه است که این نشان از مطابقت میزان مصرف در سطح استان با سرانه تعیین شده که معادل ۱۳ مترمکعب است، دارد و مردم عزیز گیلان دارای فرهنگ بالایی در مصرف درست آب شرب می باشند،
هزینه آب بها نیز با معیار ۱۳ مترمکعب محاسبه می شود و برای مشترکین که مصرفی بالاتر از این میزان داشته باشند هزینه آب بها به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.

همچنین سرپرست شرکت آبفای گیلان پاسخگوی سوالات مشترکینی که به صورت تلفنی یا با ارسال پیامک با برنامه ارتباط گرفته بودند شد. وی در اتمام گفتگو، با اعلام آمادگی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در خدمت رسانی به مشترکین محترم استان، از مردم خواست در صورت بروز مشکل با سامانه ۱۲۲ که به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شهروندان است، تماس داشته باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14550

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: