مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان گیلان:

گیلان در رتبه ۷ کشوری در تعداد بازنشسته و وظیفه بگیر قرار دارد

اختصاصی سوما؛ سجاد محمدیان ضمن تبریک هفته دولت با ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری استان گیلان در دولت مردمی سیزدهم گفت: در حال حاضر استان گیلان از نظر تعداد بازنشسته و وظیفه بگیر با تعداد ۷۵ هزار نفر در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

به گفته محمدیان، در حوزه درمان با توجه به تحت پو شش بودن بیمه تکمیلی برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان  وظیفه بگیران و افراد تحت تکفلشان با حمایت مدیرعامل محترم صندوق بازنشتگی کشوری اتفاقات بسیار خوبی رقم خورد. خوشبختانه سقف تعهدات بستری های عمومی و فوق تخصصی بردا شته شده و کلیه خدمات درمانی بیماران خاص و صعب العلاج به طور کامل تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در بخش تسهیلات درسال ۱۴۰۱ وام ضروری ۱۵ میلیون تومانی به حساب بیش از ۲۰هزار نفر از بازننشستگان و وظیفه بگیران عزیز واریز شد که در سال جدید با افزایش ۱۰۰ درصدی تاکنون طی ۳ مرحله به ۵۰۰۰ نفر وام ۳۰ میلیون تومانی پرداخت شده که ماهیانه از طریق قرعه کشی و بر اساس اولویت پرداخت این تسهیالت ادامه دارد.

سجاد محمدیان گفت: خو شبختانه وام ازدواج فرزندان در سال ۱۴۰۲ با افزایش ۴۰ در صدی از ۲۵ میلیون به ۳۵ میلیون تومان برای بازنشستگانی که تاریخ عقد فرزند دانشان از ۰۱/۰۱/۱۳۹۸ به بعد بوده است، میتوانند در سایت صندوق بازنشستگی ثبت نام کنند که تاکنون بیش از ۲هزار نفر از این عزیزان اقدام به ثبت نام نموده اند. برای تحصیالت تکمیلی بازنشستگان و فرزندانشا ن وام حمایت از پایان نامهای دانشجویی در نظر گرفته شده که این وام در مقطع کارشناسی ارشد ۶ میلیون و در مقطع دکترا ۸ میلیون است.

قابل توجه است که تسهیلات صندوق بازنشستگی  کشوری بدون ضامن بوده و اقساط آن از حقوق بازنشستگان کسر می گردد.

مدیرصندق بازنشستگی گیلان اظهار داشت: طرحهای تسعهیلاتی دیگری به منظور تامین رفاه بازنشستگان در نظر گرفته شده است. نظیر وامهای اعتباری خرید از فروشعگاه های افق کوروش و رفاه، وام کالا، وام خرید از صنایع اسعتیل البرز و بیمه نامه شخص ثالث که میتواند بخشی از نیازهای این عزیزان را تامین کند. در مجموع تسهیالت پرداخت شده صندوق بازنشستگی کشوری مدیریت استان گیلان به بازنشستگان و وظیفه بگیران در سال گذ شته، ۴۰۴۳۱ فقره بوده و امسال  تاکنون ۲۰۷۴۳ فقره تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ نفر از شاغلین دستگاه ها به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و امسال با توجه به اینکه ۶۵ درصد بازنشستگان کشوری استان گیلان  را آموزش و پرورش تشعکیل میدهد، در تاریخ ۰۱/۰۷/۱۴۰۲ بیش از ۲۲۰۰نفر از شاغلین آموزش و پرورش بازنشسته شده که مقدمات این کار در حال انجام است.

محمدیان اظهار داشت: در حوزه فرهنگی، از مفاخر و مشاهیر بازنشسته استان و بازنشستگان جانباز، ایثارگر، آزاده و خانواده معزز شهدا که مشترک صندوق بازنشستگی کشوری هستند، تجلیل به عمل آمد و به مناسبت گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان ضمن معرفی شش تن از بازنشستگان در محورهای مختلف به عنوان بازنشسته نمونه استانی، برنامه های متنوعی از جمله پیاده روی خانوادگی، کارگاه های سلامت محور، صعبحانه سلامت مسابقه شب شعر، مسابقه عکاسی، تور گردشگری یک روزه بازدید از موزه میراث روستایی، کلینیک سیار خدمات رایگان دندان پزشکی و حضور بازنشستگان به همراه خانواده در برنامه های تلویزیونی انجام گردید.

وی در ادامه گفت: در بخش ورزشی، جشنواره ورزشی بازنشستگان را داریم که با استقبال پرشور بازنشستگان در رشته های تنیس روی میز، دارت، تیراندازی با تفنگ بادی، شنا، دو و میدانی و پتانک برگزار شد. همچنین مسابقه رالی گردشگری -خانوادگی برای بازنشستگان  ترتیب داده شد که با شرکت جمع کثیری از بازنشستگان بهمراه خانوادهایشان برگزار شد.

خوش بختانه با ورود جناب آقای دکتر ترکی شاهد اتفاقات بسیار خوبی در صندوق بازنشستگی کشوری  بودیم. – مطالبات مراکز درمانی به مبلغ ۸۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد. -احکام ۱۵ درصد افزایش حقوق بازنشستگان وزارت بهداشت و علوم پزشکی اجرایی شد. -کسورات حقوق به روز شده و امکان صد در صد حقوق برای گواهی کسر از حقوق در دسترس بازنشستگان عزیز قرار گرفت. -طرح سفر و گردشگری با تامین اعتبار ۵۰ میلیون تومانی در کارت بازنشستگی در دستور کار قرار گرفت. -همچنین بازنشستگان می توانند از هتل های ایرانگردی – جهانگردی در سراسر کشور با پرداخت ۲۰ درصد نقدی و مابقی با کسر از حقوق بهرمند شوند. که ثبت نام آن از سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل انجام است.

وی با تاکید یر اینکه در سفر آقای دکتر ترکی مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری به استان، مقرر شد کارخانه کفش ملی رودبار بعد از چند سال تعطیلی، دوباره شروع به تولید کرده و فرزندان بازنشسته در آن جا مشغول بکار شوند. –مشکلات شرکت پگاه گیلان در خصوص تامین اعتبار برای خرید تجهیزات مورد نیاز مرتفع شد. مجوزات الزم برای افزایش ظرفیت پرورش دام شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه دریافت شد. با تخصیص اعتبار به شرکت صنایع چوب و کاغذ چوکای تالش تولیدات این شرکت رونق گرفت. وی در پایان اظهار داشت: جا دارد از بازنشستکان و خانواده محترمشان بابت همراهی و همدلی با صندوق بازنشستگی کشوری تقدیر و تشکر داشته باشم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12633

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: