مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان؛

تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در گیلان

به گزارش سوما؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان از تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در این استان خبر داد و گفت: جایگاه استان گیلان در شاخص نرخ بیکاری و تورم به نسبت کشور خوب است.

دکتر علیرضا نوروزی با اشاره به شاخص نرم تورم در گیلان اظهار کرد: گیلان با شاخص تورم ۴۵.۱ درصد در مقایسه با شاخص ۴۷ درصدی کشور، جایگاه خوبی دارد و از حیث کمترین نرخ تورم در رتبه چهارم کشور است.

وی با اشاره به جایگاه خوب گیلان در شاخص نرخ بیکاری، افزود: شاخص نرخ بیکاری کشور ۸.۲ درصد بوده که این رقم برای گیلان ۶.۱ درصد رسیده است و از حیث کمترین نرخ بیکاری در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، مولدسازی را یکی از اقدامات مؤثر دولت سیزدهم برشمرد و بیان کرد: املاک مازاد و بلااستفاده دولت در گیلان شناسایی و احصا شده است و در بیانی دیگر مسیر مولدسازی در گیلان هموار شده است.

دکترنوروزی با ارائه آماری از فروش املاک و مولدسازی دارایی‌های دولت در گیلان، اضافه کرد: میزان فروش املاک و فرایند مولدسازی در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی از فروش و واگذاری ۲۶ فقره املاک مازاد در سال جاری خبر داد و افزود: بر اساس نظر کارشناسی مبلغ این تعداد املاک، ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان از تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در استان خبر داد و بیان کرد: درآمدهای عمومی گیلان در ۵ ماهه گذشته ۱۰ درصد مازاد بر رقم مصوب پیش بینی شده است.

دکتر نوروزی از پرداخت هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های اقتصادی و تولیدی خبر داد و اضافه کرد: این رقم برای ۶۴۰ پروژه و طرح اشتغال زایی و صنعتی تعلق گرفته است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12666

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: