استاندار گیلان خواستار شد:

مدارس بدون استفاده گیلان تغییر کاربری دهند

سومانیوز؛ استان گیلان در شورای آموزشی استان اعلام کرد: مدارسی که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد و بلا استفاده است باید از آنان در حوزه گردشگری و بوم‌گردی و دیگر مباحث ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی نهایت بهره را برد.

به گزارش گروه خبری ایران – گرا؛ وی با تأکید بر رفع معضل تعطیلی سه ماه و قطع ارتباط فی‌مابین دانش آموزان و مدارس گفت: در سند تحول بنیادین باید معضل تعطیلی سه ماهه مدارس و این قطعی ارتباط بین دانش‌آموزان و معلمان تغییر کند و در همین خصوص اقدامات موثری اتخاد شده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: آموزش و پرورش باید از ظرفیت اداره‌ کل ورزش و جوانان بهره لازم را ببرد از این رو نباید اوقات فراغت دانش‌آموزان را فقط معطوف به فصل تابستان کنیم و در فصول مختلف سال می‌توان با برپایی اردوی زیارتی؛ سیاحتی در کنار مسئله فراغت به حوزه تعلیم و تربیت هم بپردازیم.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به اجرای درست سند تحول ؛ سند بنیادین که مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب و شهید جمهور است، در برش استانی بیان کرد: کیفیت آموزشی در مدارس دولتی باید آن چنان زیاد و در سطوح‌ علمی بالا باشد که خانواده‌ها مشتاق تحصیل فرزندان خود به مدارس دولتی باشند.

وی یکی از راه‌های توسعه علمی کشور در حوزه آموزش و پرورش را توجه به دانشگاه فرهنگیان و هنرستان‌ها برشمرد و گفت: مدیران آموزش و پرورش در انتخاب مدیران مدارس با دقت عمل کرده و بر اساس شاخص‌های پرورشی، دینی، اسلامی، قرآنی و علمی، مدیران را انتخاب کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه دشمن سعی دارد هویت دینی، ملی و انقلابی نسل جدید را از بین ببرد، افزود: اکنون همه نگاه‌ها به سمت ملت و مردم ایران است و لذا نباید بگذاریم دشمن از طریق آموزش و پرورش به قلب فرهنگی کشور نفوذ کند که خوشبختانه تاکنون هم این چنین نبوده است./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11486

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: