متکدیان خیابانی در گیلان جمع‌آوری می‌شوند

رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر اقدام فوری برای جمع‌آوری متکدیان خیابانی در استان و نظارت سریع و مستمر بر این امر اظهار کرد: افراد بی‌خانمان و متکدی که در سطح شهر پراکنده هستند باید جمع‌آوری و در مجتمع هایی که به منظور ساماندهی این افراد تعبیه شده، مستقر شوند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل دادگستری گیلان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اینکه افراد بی‌خانمان، آسیب دیده اجتماعی محسوب می شوند، بیان کرد: ما وظیفه انسانی و اعتقادی داریم تا نسبت به ساماندهی این اقشار آسیب دیده و تامین امنیت روانی و اجتماعی آنان اقدام کنیم.

رئیس شورای قضایی گیلان اضافه کرد: البته حدود ۲۰ سال قبل شیوه نامه اجرایی مصوبه شورای عالی اداری به همه استان ها مبنی بر ساخت مجتمعی برای افراد بی خانمان در شهرهای پرجمعیت ابلاغ شده بود که در استان گیلان اجرایی نشد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی در ادامه افزود: تکالیفی برای فرماندار و شهردار و همچنین حوزه های مختلف در استانداری در این شیوه نامه تعیین شده است. وی با تاکید بر لزوم تاسیس مجتمع های اردوگاهی با ظرفیتی حدود ۱۰۰ نفر به قید فوریت در شهر رشت بیان کرد: این مجتمع غیر از گرمخانه‌های شهری است و برای ساماندهی افراد بی‌خانمانی است که ممکن است در سال یک یا دو مرتبه از آن استفاده نمایند.

این مقام ارشد قضایی خاطرنشان کرد: فرمانداری باید نسبت به تعیین مکان مناسبی در این راستا اقدام کرده و با همکاری شهرداری رشت آن را تجهیز کند تا به صورت شبانه‌روزی و با به کار گرفتن افراد مراقب و نگهبان امکانات لازم برای جامعه هدف را فراهم نماید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15062

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: