متقاضیان تاسیس آموزشگاه های آزاد هنری از طریق سامانه اقدام کنند

به گزارش سوما؛ کارشناس مسئول هنرهای نمایشی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: متقاضیان آموزشگاه های آزاد هنری می بایست برای درج تمام اقدامات بصورت آنلاین و از طریق سامانه اقدام نمایند.
اکبر صمدی نیا روز  سه شنبه با اشاره به بخشنامه جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه فعالیت آموزشگاه آزاد هنری افزود: بر اساس این بخشنامه مقرر شده تا تمام مجوزها از طریق سامانه و برخط انجام شود لذا از این به بعد افراد  متقاضی راه اندازی آموزشگاه های آزاد هنری  باید به سامانه sso.samandehi.ir مراجعه و تقاضای خود را به صورت آنلاین ثبت کنند.

وی اظهار داشت: تمام فعالیت‌ها اعم از تقاضای مجوز، بارگذاری مدارک، کارشناس و صدور مجوز برای آموزشگاه‌های آزاد هنری ، زین پس از طریق این سامانه صورت خواهد گرفت.
صمدی نیا با اشاره به اینکه آموزشگاه‌هایی که از قبل مجوز دریافت کرده اند در صورت داشتن مهلت می‌توانند تا پایان سال با ورود به این سامانه اطلاعات خود را به روز رسانی کنند، ادامه داد: در صورت پایان مهلت، اعتبار پروانه این آموزشگاه‌ها تا پایان سال تمدید شده و این تمدید اعتبار به منظور راه اندازی سامانه، رسیدن به نتیجه نهایی و آماده شدن سامانه برای بارگذاری مدارک افراد خواهد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه پروانه فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری بعد از یک دوره اولیه و موقت به صورت دائمی صادر خواهد شد، افزود: بعد از دائمی شدن پروانه‌ها نظارت‌های بیشتری بر فعالیت آموزشگاه‌ها انجام خواهد شد.
۱۹ آموزشگاه آزاد هنری در استان گیلان فعال است که از این تعداد ۹ آموزشگاه در شهر رشت و بقیه در سایر شهرستان‌ها قرار دارند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11238

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: