متصرف اراضی ملی در گیلان به مرجع قضایی معرفی شد

فرمانده انتظامی گیلان از معرفی متصرف اراضی ملی ۸۰ میلیارد ریالی در یکی از روستاهای شهرستان رودسر واقع در شرق استان به مرجع قضائی خبر داد.

سردار عزیزالله ملکی روز یکشنبه با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: پلیس در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به دست بردن در اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. وی در ادامه از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر خبر داد و گفت: تحقیقات برای اطمینان از صحت موضوع آغاز و کارآگاهان پلیس آگاهی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، متهم چهار هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و پرچین محصور کرده ‌است، افزود: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی به جمع‌آوری کلیه آثار تجاوز و رفع تصرف زمین مورد نظر با حکم قضائی اشاره و بیان‌ کرد: کارشناسان، ارزش تقریبی این اراضی را بیش از ۸۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

۱۵۶ فقره پرونده سرقت تشکیل شد

بنا به گزارش دیگری از این پایگاه خبری، رئیس پلیس آگاهی گیلان از اجرای ۶ مرحله طرح عملیاتی مبارزه با سرقت در دی ماه سال جاری در گیلان خبر داد و گفت: در این راستا ۱۵۶ فقره پرونده سرقت تشکیل شد.

سرهنگ علیرضا حدادی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه ۶ مرحله انواع طرح عملیاتی مبارزه با سرقت در دی ماه سال جاری در سطح استان گیلان اجرا شد، افزود: در این راستا با انجام اقدامات فنی و عملیات‌های جداگانه، ۶۴ سارق و ۳۱ مالخر شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی از تشکیل۱۵۶ فقره پرونده سرقت خبر داد و بیان‌ کرد: افراد دستگیر شده با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ حدادی در پایان، عدم رعایت نکات حفاظتی را مهمترین عامل سوء‌استفاده سارقان عنوان کرد و گفت: یکی از اصلی‌ترین و مهمترین اولویت‌های پلیس، برخورد با جرایم به خصوص سرقت و پیشگیری از وقوع آن است که این مهم با تلاش شبانه‌روزی کارکنان انتظامی به جد دنبال می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15279

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: