لزوم پیش بینی سیاست های تشویقی برای سرمایه گذاران موفق در گیلان

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان با تأکید بر لزوم پیش بینی سیاست های تشویقی برای سرمایه گذاران موفق، گفت: باید با معافیت های مالیاتی و تسهیل در امور گمرکی برای صادرات این سرمایه گذاران تشویق شوند.
ارسلان زارع پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سالن شهید انصاری استانداری با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های در رفع موانع موجود بر سر راه برخی طرح‌ها، اظهار کرد: مشکلات برخی طرح‌های اقتصادی مربوط به تسهیلات نیست بلکه تنها با همکاری دستگاه‌ها قابل حل است. وی با اشاره به پیش بینی طرح‌هایی در حوزه کشاورزی، گردشگری و صنعتی بر اساس تبصره ۱۸ در استان گیلان، تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا جایگاه استان گیلان در تبصره ۱۸ بهبود یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد باید در اولویت قرار گیرند، ۱۹۶ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در استان داریم که برای تکمیل و بهره برداری از آنها نیازمند ۸۸۵ میلیارد تومان اعتبار و سرمایه گذاری هستیم. وی با اشاره به اینکه بهره برداری از این تعداد طرح زمینه را برای اشتغال سه هزار و ۲۰۰ نفر در گیلان فراهم می‌کند، تصریح کرد: باید زمان پرداخت تسهیلات به طرح‌ها را کاهش دهیم. دستگاه باید تلاش کنند تا سهم استان گیلان در این تسهیلات را جذب کنند زیرا عدم جذب این تسهیلات تا دی ماه امسال سبب می‌شود که سهم استان به سایر استان‌ها اختصاص یابد.

زارع با تأکید بر لزوم پیش بینی سیاست‌های تشویقی برای سرمایه گذاران موفق، افزود: باید با روش‌هایی همانند معافیت مالیاتی و تسهیل در امور گمرکی برای صادرات این سرمایه گذاران تشویق شوند. وی در ادامه با بیان اینکه توسعه کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری هدف از ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، ادامه داد: ایجاد این مناطق می‌تواند نتایج مطلوبی برای استان گیلان به همراه داشته باشد.

استاندار با اشاره به اینکه بر اساس سند بالادستی و آمایش سر زمینی گیلان، باید با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و نگاه فناورانه، از ظرفیت‌های قانونی موجود بهره گیری شود، گفت: باید با بهره گیری از توان بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی ضمن ایجاد اشتغال و رونق تولید، افزایش سهم صادرات را نیز محقق سازیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11191

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: