لزوم تبیین دستاوردهای نظام برای نسل کودک و نوجوان

مسوول کمیته کودک و نوجوان دهه فجر گیلان گفت: تبیین دستاوردهای نظام و اهمیت انتخابات برای نسل کودک و نوجوان در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بسیار اثرگذار است.

سیدجلیل میرعظیمی صبح سه شنبه در دومین نشست اعضای کمیته کودک و نوجوان ستاد بزرگ‌داشت چهل و پنجمین فجر شکوه‌مند انقلاب اسلامی استان گیلان اظهار کرد: کودکان و نوجوانان، آینده‌سازان ایران اسلامی هستند و لازم‌است از امروز برای فرداهای آنان برنامه‌ریزی داشته باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با اشاره به فضاسازی دشمنان برای خارج کردن نسل کودک و نوجوان از مدار انقلاب اسلامی و منظومه این نظام مردمی گفت: تشریح دستاوردهای انقلاب و تبیین اهمیت حضور در انتخابات و مشارکت‌های اجتماعی، نقش به‌سزایی در مقابله با هجمه‌ها و تهاجم فرهنگی دارد. وی تصریح‌کرد: کمیته کودک و نوجوان از مهم‌ترین کمیته‌های دهه فجر به شمار می‌رود و در سایه هم‌افزایی و خلاقیت ورزی می‌تواند به انتقال تجربه نسل‌های گذشته به فرزندان ایران اسلامی و تحکیم ارتباط میان نسلی و به تبع آن، آگاهی افزون‌تر این نسل از رشادت‌ها، جانفشانی و مدیریت فرازها و فرودها از سوی امامین انقلاب اسلامی و جوانان غیور این سرزمین کمک‌کند.

میرعظیمی به از دست رفتن بخش‌های وسیعی از کشور در دوره حکومت‌های دست نشانده و حاکمان خائن پیشین اشاره کرد و ادامه داد: طی هشت‌سال دفاع‌مقدس، با وجود برنامه‌ریزی گسترده دشمنان، به درستی از این آب و خاک صیانت‌شد و امروزه نیز به همت مردمان ایران اسلامی شاهد امنیت و موفقیت‌های روزافزون در عرصه‌های مختلف هستیم. وی با بیان اینکه ایران اسلامی، ام‌القری جهان اسلام و نگاه مردم سرزمین‌های اسلامی به این نظام مردمی‌است، تصریح‌کرد: کودکان و نوجوانان، شالوده این نظام هستند و لازم است با تربیت آینده سازان مؤمن، انقلابی و سربازانی برای امام زمان (عج)، علاوه بر بستن راه نفوذ، نسبت به نشر و انتقال ارزش‌ها اقدام کنیم.

مسؤول کمیته کودک و نوجوان دهه فجر گیلان به برخی از مهم‌ترین برنامه‌های این کمیته تحت عنوان «جشن ملی، بچه‌های امروز، آینده روشن» اشاره کرد و گفت: هم‌گرایی و هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برای اجرای بیش از یک هزار ویژه برنامه فجرانه کودک و نوجوان محور حائز اهمیت است.

میرعظیمی ادامه داد: گلباران گلزار شهدا، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی «در مسیر نور»، عضویت رایگان کودکان در مراکز کانون فرهنگی‌هنری، برگزاری پویش «هر کلاس، یک کتاب‌خانه»، افتتاح رسمی دبیرخانه کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان، برگزاری جشن انقلاب، برپایی نمایشگاه دست‌آوردها و برگزاری مسابقه عکاسی «از دریچه انقلاب و نور» و برپایی نمایشگاه رباتیک، اجرای سرود همگانی و ویژه‌برنامه روز فن‌آوری فضایی و هم‌چنین، تجلیل از خانواده معظم شهیدان، اجرای فعالیت‌های زیست‌محیطی و برپایی غرفه فعالیت‌های کانون در مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، از اهم فعالیت‌های کانون در این ایام است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15320

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: