در اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان:

کارگاه آموزشی سامانه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در ادارات برگزار شد

سامانه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (تیکتینگ) همـه ابـزار هایـی که برای مدیریت خدمات IT نیاز است را بـه صـورت یکپارچـه در اختیار اداره قرار میدهد و کمک میکند تا صحیح ترین فرآیند ها و روش هایITIL در اداره پیاده سازی گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، کارگاه آموزشی سامانه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (تیکتینگ) با حضور علیرضا نوروزی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، کارشناس شرکت مجری و کلیه پرسنل اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه علیرضا نوروزی تأکید کرد: انتظار می رود با راه اندازی تیکتینگ در این اداره کل، کاهش هزینه‌های ارائه خدمت، افزایش کیفیت و سرعت ارائه خدمات فناوری اطلاعات، دسترسی سریع، آسان و آنلاین به تمامی منابع و تجهیزات شبکه، سهولت در مدیریت و پیگیری رخدادها، ایجاد هماهنگی و سرعت همکاری درون سازمانی بین دپارتمانهای مختلف، یکپارچگی و اتوماسیون کلیه فعالیتهای منظم واحد فناوری اطلاعات، افزایش کارایی و راندمان کارکنان و افزایش رضایتمندی کاربران اداره کل محقق گردد.

گفتنی است سامانه تیکتینگ یک نرم افزار ITSM  (IT Service Management) پیشرفته مبتنی بر ITIL برای مدیریت خدمات فنـاوری اطلاعـات در سازمان ها است. ITILنیز مجموعه ای از روشهای مدیریتی خدمات فناوری اطلاعات است که بر سازگار کردن خدمات فناوری اطلاعات با نیازهای کسب و کار تمرکز دارد.

با راه اندازی این سامانه، با ویژگی‌هایی چون مدیریت رخداد‌ها، مدیریت تغییرات، پیکربندی، تجهیزات، مدیریت انبار و دارایی‌ها، ارتقا‌ء و … نیازهای حیاتی مدیریت خدمات IT سازمان فراهم شده و با بهره‌گیری از راه‌حلی ساده و جامع موجب کاهش ریسک، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری خدمات IT سازمان می گردد. همچنین این سامانه با فراهم نمودن شفافیت‌ در ارائه خدمات، باعث ایجاد بهبود در ارائه خدمات و عملکرد پشتیبانی حوزه‌ی فناوری اطلاعات سازمان خواهد شد.

اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان جزو ۵ دستگاه برتر استان بوده که نرم افزار ITSM  (IT Service Management) پیشرفته مبتنی بر ITIL بــرای مدیریت خدمات فناوری اطلاعـات را پیاده سازی نموده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14420

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: