فعالین و خادمین حوزه ازدواج در گیلان تجلیل شدند

به گزارش سوما؛ از فعالین و خادمین حوزه ازدواج استان گیلان توسط اداره ورزش و جوانان گیلان تجلیل و قدردانی شد .

جهانبخش آرمان مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در آیین تجلیل از فعالین و خادمین حوزه ازدواج ضمن تبریک عید ولایت و امامت اظهار داشت : اگر امروز در استان فعالیت های ماندگار و تحولی،صورت گرفته بی شک با حمایت های استاندار محترم گیلان و مسوولین ذیربط بوده است .

وی ضمن قدردانی از مدیر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان و مدیر کل کمیته امداد امام(ره ) استان گفت: مطمئنا با هم افزایی و همکاری نهادهای دخیل در حوزه جوانان، ازدواج و خانواده می توانیم کارهای ارزشمندی در این زمینه ها انجام دهیم.

آرمان با اشاره به برگزاری جشن های وصال در هفته ازدواج در استان ،عنوان کرد : رویدادهایی که در یکسال اخیر به وقوع پیوسته در ظرف مدت یک دهه گذشته در استان کم نظیر بوده است.

زهرا یعقوب نژاد مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این جلسه با اشاره به تاکیدات استاندار گیلان در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص امر ازدواج و برگزاری جشن های آسان گفت : اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با همراه کردن فرمانداران و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان ، در هفته ازدواج جشنواره های زیبایی از جشن وصال جوانان را برگزار کردند.

وی با بیان اینکه ازدواج مقدمه حوزه جمعیت و فرزند آوری است ، گفت : ازدواج مقدمه ای بر تشکیل خانواده است و سیاست های جمعیتی بدون ازدواج میسر نخواهد شد .

وی افزود : سازمان های مردم نهاد برای برگزاری جشن های وصال داوطلبانه پای کار آمدند و جشن وصال در اکثر شهرهای استان برگزار شد .

یعقوب نژاد ادامه داد : گفتمان مرتبط با حوزه ازدواج باید شکل بگیرد و همچنین باید در زمینه تحکیم خانواده نیز فعالیت داشته باشیم .

عباس اهرابی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان در این جلسه اظهار داشت : در سال ۱۴۰۱ ، ۲۲۳۱ فقره جهیزیه به زوجهای جوان اهدا شده است و جمعا در سال گذشته ۵۲ میلیارد تومان اهدای جهیزیه داشته ایم.

وی خاطر نشان کرد :در سالجاری جمعا ۳۳ میلیارد تومان جهیزیه به زوجهای جوان اهداء گردید .

اهرابی ضمن تشکر از فعالین و خادمین امر ازدواج گفت : نیازمند کار فرهنگی بیشتر در حوزه ازدواج و خانواده هستیم و امیدواریم در این خصوص نیز با هم افزایی بتوانیم در این مقوله نیز فعالیت های خوبی داشته باشیم.

لازم بذکر است در این مراسم از ۱۷ نفر از فعالین و خادمین امر ازدواج ( موسسات مردم نهاد ، رسانه ، مشاورین ازدواج، روسای ادارات مرتبط و … ) تجلیل شد ./ فرانک غفاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12365

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: