فراخوان دومین جشنواره ملی رسانه ای بانوان (حریم رسالت)

به گزارش سوما؛ جشنواره حریم رسالت در قالبهای گزارش تحقیقی و تحلیلی، گزارش خبری، مصاحبه ،یادداشت و سر مقاله، تیتر،اینفوگرافی ،موشن گرافی، کلیپ و گزارش ویدیویی، مستند و پادکست پذیرای آثار شما می باشد.مهلت ارسال آثار تا 25 مرداد سال 1402 بوده و آیین اختتامیه جشنواره نیزدر مهرماه همین سال برگزار میشود.

مقدمه:

یکی از مهم‌ترین افتخارات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، هویت‌بخشی به زنان است. چرا که توانسته‌اند با اتکا به نفس و توانمندی‌های خود در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی،فرهنگی و ورزشی بدرخشند.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بر خلاف رژیم شاهنشاهی که زن را مظهر هیجانات جنسی قرار داده بود، تلاش شد تا حد امکان از استعداد فکری و توانمندی عظیم زن برای تعالی او و جامعه استفاده شود، بنابراین بعد از انقلاب اسلامی، زن مسلمان ایرانی جایگاه اصلی خود را نخست در نهاد خانواده و سپس در عرصه اجتماع بازیافت.

اما امپراطوری رسانه‌ای دنیا با بهره‌گیری از امکانات تمام عیار رسانه‌ای و بدون تعهد به اخلاق، صداقت و انسانیت با جنگ شناختی و ادراکی، زن را ابزاری برای زیاده‌خواهی های‌سیاسی خود قرار داده و با نگاهی جنسی براو از مدت ها پیش پروژه انقلاب زنانه را در دستور کار خود قرار داده بود.

از طرفی فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر «جهاد تبیین» به عنوان امری قطعی و حتمی، حجت را بر بانوان رسانه‌ای برای حضور موثر در عرصه «تبیین » تمام کرد و بانوان بسیج رسانه با تاسی از اول بانوی روایت‌گر جهان اسلام یعنی حضرت زینب (س) در عرصه «جهاد تبیین» به صورت عملی وارد میدان شده و با بیان حقایق و روایت موفق و موثر زنان در اجتماع بعد از انقلاب اسلامی ایران به مقابله با جریان تحریف دشمن پرداخته است.

امید است، جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت گامی موثر برای بیان نقش مهم و اثربخش «زن و رسانه» در مسیر اجابت فرمان رهبر معظم انقلاب در عصر جهاد تبیین با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی و تشکیل حکومت مهدوی باشد.

اهداف:

 • بروز توانمندی های بانوان رسانه ای در حرفه خبر،رسانه و فضای مجازی
 • ایجاد بستر رسانه ای برای روایت دستاورد زنان در عرصه ها ی مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و… در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام
 • ایجاد بستر مناسب برای ثبت خاطرات، نظرات، تجربیات، مهارت ها و توانمندی های زنان در اقشار مختلف به منظور جمع آوری، سندسازی تاریخی، پژوهش و …
 • معرفی رسانه‌ای چهره زن در تراز انقلاب جهت الگو سازی و معرفی به نسل جوان
 • معرفی و شناسایی بانوان موفق رسانه ای

محورهای جشنواره:

 1. زن در جهان اسلام و ترویج فرهگ ایثار و مقاومت
 2. زن اشتغالزایی، کارآفرینی ، دانش بنیان
 3. حجاب و پوشش زن مسلمان در کاهش ناهنجاریهای اجتماعی
 4. زنان جهان اسلام و وحدت شیعه سنی
 5. نقش زنان جهان اسلام در تمدن سازی و گفتمان انقلاب اسلامی
 6. نفش زن در استحکام خانواده ، جمعیت و ترویج سبک زندگی اسلامی
 7. زن در رسانه‌های غربی و تبیین جایگاه زن در غرب و اسلام
 8. الگوی سوم زن مسلمان و افتخارآفرینی زنان مسلمان در میادین بین الملل

قالب‌های جشنواره:

 1. گزارش تحقیقی و تحلیلی
 2. گزارش خبری
 3. مصاحبه
 4. یادداشت و سرمقاله
 5. تیتر
 6. اینفوگرافی
 7. موشن گرافی
 8. عکس
 9. کلیپ و گزارش ویدیوئی
 10. مستند
 11. پادکست

شرکت کنندگان:

با توجه به هدف جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت مبنی بر بیان و بروز و ظهور جایگاه زن بعد از انقلاب اسلامی در بستر رسانه، با هدف روایتگری و مقابله با تحریف دشمن در جنگ شناختی است بنابراین تمامی بانوان رسانه‌ای، فعالین مجازی و هنرمند ایران و جهان اسلام می توانند در بستر این جشنواره رسانه‌ای ویژه بانوان حضور پیدا کرده و توانمندی خود را در معرض داوری قرار دهند و البته برای رسیدن به نقطه بالاتر با رقابت سالم به تولید محتواهای در تراز بانوان انقلاب بپردازند.

جوایز جشنواره:

به ۴ نفر برگزیده هر قالب، پس از داوری هیئت داوران، تندیس جشنواره، هدیه نقدی و و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

نحوه ارسال آثار:

 1. همه شرکت‌کنندگان می بایست با مراجعه به وب‌سایت جشنواره به نشانی https://harimeresalat.com نسبت به تکمیل فرم ارسال آثار اقدام فرمایند.
 2. هر شرکت کننده می تواند در هر قالب حداکثر ۵ اثر ارسال نماید.

مهلت ارسال آثار:

علاقه‌مندان می توانند حداکثر تا تاریخ ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ آثار خود را در بخش ارسال آثار سایت جشنواره بارگزاری کنند. لازم به ذکر است که آثار ارسالی باید در بازه زمانی ۳۰ تیر ۱۴۰۱ تا ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ در یکی از رسانه‌های رسمی محلی، ملی و بین‌المللی منتشر شده باشد.

زمان برگزاری جشنواره:

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان‌ حریم رسالت در مهر ماه ۱۴۰۲ در شهر رشت استان گیلان به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان گیلان برگزار می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12480

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

 • پربازدیدترین ها
 • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: