فاز مطالعاتی اجرای طرح «آرام راه» رودسر در دست انجام است

به گزارش سوما؛ رئیس شورای اسلامی شهر رودسر با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی اجرای پروژه آرام راه میدان تا میدان در این شهر، گفت: هدف از اجرای این طرح را تقویت بافت تاریخی و سنتی شهر رودسر است.

مجتبی کاظمی در گفتگو با خبرنگاران یا اشاره به انجام طرح مطالعاتی برای اجرای پروژه آرام راه (پیاده راه فرهنگی) میدان تا میدان، گفت: در این طرح چند رویکرد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. وی با بیان اینکه طرح مطالعاتی ترافیکی بافت مرکزی شهر رودسر برای نخستین بار انجام شده است، گفت: تلاش شده در این طرح به موضوعاتی همانند حمل و نقل، پارکینگ و ظرفیت‌های وضع موجود سنجیده شود.

رئیس شورای شهر رودسر هدف از اجرای این طرح را تقویت بافت تاریخی و سنتی شهر رودسر عنوان و تأکید کرد: متأسفانه بافت تاریخی و سنت شهر رودسر در سال‌های گذشته به علت کوتاهی و اعمال سلیقه‌های مختلف دستخوش تغییر شده است.

کاظمی ادامه داد: در این طرح زیباسازی و جداره سازی نمای اصلی خیابان با توجه به موضوعات فرهنگی، تاریخی و سنتی منطقه توسط مشاور مد نظر قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه در این طرح موضوع روشنایی، فضای سبز حاشیه استراحتگاه‌ها، هدایت آب‌های سطحی محدوده تعریف شده طرح مورد ارزیابی و مطالعه قرار خواهد گرفت، افزود: در تلاش هستیم تا پایان امسال فاز مطالعاتی برآورد هزینه به پایان برسانیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11315

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: