مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد:

غربالگری رایگان بیمه‌شدگان برای سرطان روده و پستان در گیلان

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان، از فراهم شدن امکان غربالگری رایگان بیمه شدگان برای دو سرطان شایع در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی استان گیلان خبر داد و گفت: کلیه ویزیت‌ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان انجام خواهد شد.

به گزارش سوما؛ دکتر حسین ابراهیمی، مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از فراهم شدن امکان غربالگری رایگان بیمه شدگان برای دو سرطان شایع در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: کلیه مراحل غربالگری از ابتدا تا انت‌ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان قابل انجام است. وی افزود: برای افرادی که علائم مبنی بر خطر ابتدا به دو سرطان سینه و روده بزرگ را دارند، پایش و پیگیری‌های لازم را شروع می‌کنیم و کلیه آزمایشات در حد توان در سازمان تامین اجتماعی و مابقی در مراکز خارج از سازمان انجام می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه افراد مشکوک نیز می‌توانند از ویزیت‌های تخصصی از جمله فوق تخصص گوارش و متخصص زنان استفاده کنند، گفت: کلیه این ویزیت‌ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان انجام خواهد شد.

ابراهیمی غربالگری سرطان سینه را بالای ۴۵ سال و سرطان روده بزرگ را بالای ۵۰ سال دانست و خاطرنشان کرد: هزینه‌های آزمایشات متفاوت است؛ به عنوان مثال آزمایش اولیه تشخیصی سرطان روده بزرگ حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد که در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان ۱۰۰ درصد رایگان است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12975

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: