عملیات اجرایی ساخت ۳ مجتمع آب‌رسانی در گیلان آغاز شد

به گزارش سوما؛ عملیات اجرایی ساخت و تکمیل ۳ مجتمع آب‌رسانی با حضور وزیر نیرو در شهرهای مختلف استان گیلان آغاز شد.

عملیات اجرایی ساخت و تکمیل ۳ مجتمع آب‌رسانی واقع در منطقه بهشت آباد املش، وزمه بیجار تالش و خان حیاطی آستارا امروز با حضور وزیر نیرو آغاز شد که طبق اطلاعات ارائه شده با بهره‌برداری از آن‌ها آب آشامیدنی مورد نیاز ۱۱ هزار نفر از ساکنان این مناطق تأمین می‌شود.

علاوه بر ساخت و تکمیل این سه مجتمع، ۱۵ طرح‌ و پروژه آب‌رسانی روستایی استان گیلان نیز امروز به صورت تجمیعی با حضور وزیر نیرو، استاندار گیلان و جمعی دیگر از مسئولان دستگاه‌های ذیربط به بهره‌برداری رسید که با اجرای این تعداد پروژه چیزی معادل ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

اجرای فاز نخست طرح تأمین آب آشامیدنی روستای ملکوت املش، آب‌رسانی به روستای کینچاه آستانه‌اشرفیه و طرح ارتقا‌ء کیفیت و کمیت آب آشامیدنی ۱۳ روستای واقع در شهرستان‌های رشت، رودبار، رودسر، آستارا، تالش و صومعه سرا از جمله این پروژه‌ها بود که امروز با حضور وزیر نیرو مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

طبق اطلاعات ارائه شده حدود ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر از محل اجرای این طرح‌های آب‌رسانی که امروز افتتاح شدند بهره‌مند می‌شوند از سوی دیگر برای انجام ۱۵ پروژه آب‌رسانی استان گیلان که مدت زمان اجرای آن‌ها بین ۵ تا ۱۱ ماه تعیین شده چیزی بیش از ۶۴ میلیارد ریال هزینه و اعتبار صرف شده است.

برای ساخت ۱۵ طرح‌ آب‌رسانی استان گیلان که روستاهای زیادی از خدمات بهینه آن منتفع می‌شوند ضمن انجام ۳۴ کیلومتر لوله‌گذاری، ۵ حلقه چاه نیز حفر و یا تجهیز شده است علاوه بر این‌ها بهسازی ۳ دهنه چشمه، ۴ مخزن، ۱۰ ایستگاه پمپاژ و ساخت ۲ تصفیه‌خانه نیز در دستور کار پیمانکاران مربوطه قرار گرفت.

امروز همچنین عملیات اجرایی ساخت و تکمیل ۳ مجتمع آب‌رسانی با صرف اعتباری بالغ بر ۱۶۷ میلیارد ریال واقع در بهشت آباد املش، وزمه بیجار تالش و خان حیاطی آستارا با حضور وزیر نیرو آغاز شد که با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها، آب آشامیدنی بهداشتی ۴۴ هزار نفر در ۲۹ روستا تأمین می‌شود.

لازم به ذکر است که با ساخت ۳ مجتمع آب‌رسانی آب آشامیدنی مورد نیاز مصرف ۱۱ هزار نفر تأمین می‌شود از طرف دیگر برای اجرا و احداث این طرح‌ها ساخت ۵ مخزن زمینی و هوایی، ۳ ایستگاه پمپاژ و معادل ۴۲ کیلومتر لوله‌گذاری در دستور کار قرار دارد.

پویش هر هفته – الف – ب – ایران، برای افتتاح و شروع عملیات اجرایی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته که روند انجام آن‌ها از مهر امسال آغاز و تا پایان سال ادامه دارد از سوی دیگر درحلال اجرای این پویش قرار است ۲۲۷ طرح با ۳۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳۱ استان افتتاح شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11225

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: