عتیقه‌های سلسله اشکانیان در سیاهکل کشف شدند

به گزارش سوما؛ فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۵۹۴ قلم عتیقه مربوط به دوره اشکانیان در شهرستان سیاهکل خبر داد و گفت: متهمان این پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

سردار عزیزالله ملکی با اشاره به اینکه قاچاق اشیای عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می‌رود اظهار کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار پلیس قرار دارد.

وی افزود: در پی اخبار دریافتی مبنی بر فعالیت افرادی درزمینهٔ خریدوفروش اشیاء عتیقه حاصل از حفاری غیرمجاز در یکی از دهستان‌های شهرستان سیاهکل، بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از تحقیقات نامحسوس صورت گرفته صحت موضوع محرز و مشخص شد این افراد تعداد زیادی عتیقه را در یک باب منزل نگهداری می‌کنند افزود: پلیس با هماهنگی قضایی به محل موردنظر اعزام و ۵۹۴ قلم عتیقه شامل سکه‌های سنگی، فلزی و مسی، پلاک طلا و اشیاء فلزی باستانی و ۲ دستگاه فلزیاب را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی از دستگیری و معرفی متهمان ۳۰ و ۳۸ ساله این پرونده به مرجع قضائی خبر داد و تصریح کرد: بنا بر نظر کارشناسان اشیاء عتیقه مربوط به دوره اشکانیان و ارزش آن‌ها در دست بررسی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10461

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: