ضرورت هم افزایی و اقدام جهادی درفراهم کردن شرایط مطلوب برای مردم

به مناسبت سالروز تشکیل بسیج جمعی از مدیران استانی با حضور در محل سپاه قدس گیلان با سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی؛ فرمانده سپاه قدس گیلان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج گیلان ،سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی در دیدار جمعی از مدیران استانی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، فرمان تشکیل این نهاد مردمی را از بصیرت، آینده نگری و نگاه مردم سالاری معمارکبیر انقلاب امام خمینی(ره) دانست و گفت: تشکیل و فراگیری بسیج مستضعفین یک معجزه الهی بوده است،این سازمان مردم نهاد به ارگان یا نهاد خاصی تعلق نداشته و برای همه ملت ایران است.

فرمانده سپاه قدس گیلان مبنای بسیج را احساس مسئولیت بیان کرد و افزود: افرادی با قومیت، سلایق و استعدادهای مختلف که نسبت به مردم و کشور خود احساس مسئولیت کرده، گرد هم آمده اند تا با ایجاد ظرفیت و تواناییهای بالا به وقت نیاز به یاری مردم و کشور بیایند که جلوه هایی از ایثار، فداکاری و کارهای جهادی این نهاد مردمی درسالیان اخیر قابل مشاهده است .

وی یکی از فلسفه های بسیج را مردمی بودن آن دانست و اظهار کرد:امروزه که در عرصه ها فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و… درگیر جنگ با دشمنان کشور و اسلام هستیم، نقش بسیج بیش از پیش از اهمیت برخوردار است.

سردارسرتیپ‌دوم پاسدار دامغانی با اشاره به مسائل و چالشهای موجود در استان گفت: گیلان بدلیل دراختیار داشتن منابع طبیعی و خدادادی از ظرفیتهای بسیار بالایی برخوردار است، منتهی بدلیل عدم آینده نگری، اهمال کاری و سوء مدیریت در گذشته، دچار محدودیت و محرومیتهای بسیاری شده است که از مهمترین آن مسئله اشتغال، کمبود منابع آب و محیط زیست است.

وی خاطر نشان کرد: مردم گیلان سابقه فرهنگی غنی و بسیار درخشانی در طول تاریخ و ایران اسلامی داشته اند، تکلیف ما و همه مسئولین است تا با خرد جمعی، هم افزایی، بصیرت، کارجهادی و بی منت بتوانیم با فائق آمدن بر مسائل موجود، شرایط مطلوب را برای مردم این استان رقم بزنیم.

در ادامه این نشست مسئولین و مدیران استان به بیان چالشهای موجود پرداختند و راهکارهای مرتفع نمودن آن را مورد بررسی قرار دادند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13622

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: