»موسسه سوما

سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

صیاد غیرمجاز زالو در صومعه سرا دستگیر شد

به گزارش سوما؛ رئیس اداره حفاظت از محیط زیست صومعه سرا از دستگیری متخلف صید غیرمجاز زالو در این شهرستان خبر داد و گفت: متقاضیان برای تکثیر و پرورش زالو به صورت قانونی اقدام به اخذ مجور کنند.

علی اصغر آزاد با اشاره به گشت‌زنی مامورین یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا در پناهگاه حیات وحش سلکه اظهار کرد: در حین مأموریت مأموران با فردی که مبادرت به برداشت غیر مجاز زالو از طبیعت می‌کرد روبرو شدند که بلافاصله نسبت به ضبط ادوات صید از متخلف اقدام و طی بازجویی صورت گرفته نیز تعداد ٢٠٠ عدد زالو از وی کشف شد.

به گفته رئیس اداره حفاظت از محیط زیست صومعه سرا تخریب زیستگاه‌های طبیعی در اثر کاوش های افراد برای صید آنها، انتقال ژن این گونه از یک منطقه به منطقه دیگر در اثر رهاسازی غیر اصولی و همچنین از بین بردن چرخه اکولوژیک زیست بوم‌ها، در اثر برداشت بی‌رویه از طبیعت از جمله صدمات برداشت غیرحرفه‌ای زالو است.

 

وی با اشاره به ارزش درمانی و بهداشتی استفاده از زالو بیان کرد: به همه مردم توصیه می‌شود درصورت مشاهده اعمال غیرقانونی همچون برداشت زالو از طبیعت، خرید و فروش، نقل و انتقال آن‌ها ، تکثیر و پرورش این جانور، مراتب را به نزدیکترین واحد حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند.

آزاد با تأکید بر پیگیری قانونی متقاضیان پرورش زالو گفت: اداره حفاظت محیط زیست صومعه‌سرا در صورت درخواست متقاضیان مبنی بر تکثیر و پرورش زالو، در اسرع وقت نسبت به بررسی و صدور مجوزهای لازم اقدام می‌کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=12198

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: