مدير‌عامل صندوق اعتباري هنر:

صندوق اعتباری هنر بازوی قوی اقتصاد هنر است/ حمایت از هنرمندان با ساخت مسکن

مدير‌عامل صندوق اعتباري هنر با تاکيد بر اينکه صندوق اعتباري هنر يک بازوي بسيار قوي در حوزه اقتصاد هنر است، افزود: چهار شرکت ذيل صندوق هنر داريم که فعاليت‌شان در راستاي تقويت اقتصاد هنر و هنرمندان است.
مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ششمین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در مجموعه باغ زیبا برگزار شد گفت: صندوق اعتباری هنر یک مجموعه حمایتی با مجموعه گسترده‌ای از رسته‌ها و خدمات با ۱۰۲هزار نفر عضو است. وی افزود: در صندوق هنر دوبال حرکتی داریم، اول بحث حمایتی است که با ۳۳ طرح فعال در حوزه‌های مختلف اقدامات حمایتی انجام می‌شود.
مدیر‌عامل صندوق اعتباری هنر با تاکید بر اینکه صندوق اعتباری هنر یک بازوی بسیار قوی در حوزه اقتصاد هنر است ادامه داد: بحث دوم توانمندسازی هنرمندان است که در همین راستا ۴ شرکت ذیل صندوق هنر داریم که فعالیت‌شان در راستای تقویت اقتصاد هنر و هنرمندان است. وی گفت: در دوره اخیر طرح‌های بسیاری در قالب طرح‌های درمانی و اقامتی برای رفاه هنرمندان و اهالی فرهنگ ترتیب داده‌ایم.
پوراحمدی گفت: در دوسال گذشته اتفاقات بسیار مهمی در صندوق هنر با حمایت جدی وزیر فرهنگ و معاونین وزیر محقق شده است. وی ادامه داد: طرح میلاد در راستای تحقق عدالت فرهنگی تا امروز در ۳ استان و ۲ شهرستان اجرا شده است و در این طرح هدف این است که تجلیل از پیشکسوتان و اصحاب فرهنگ در شهر خود هنرمندان صورت گیرد و این مراسم‌ها فقط در تهران برگزار نشود.
مدیرعامل صندوق هنر ضمن تاکید برپیگیری وضعیت مسکن هنرمندان به مدیران استانی افزود: بحث مسکن هنرمندان اولویت اول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه حمایتی است. وی ادامه داد: در شهر تهران زمینی فراهم شده که با نام شهر هنر ساخت مسکن متقاضیان در حال پیشرفت است و در استان‌ها هم با پیگیری‌های مدیران کل و هماهنگی با اداره راه و شهرسازی طرح ساخت مسکن هنرمندان باید با جدیت صورت گیرد.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14484

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: