مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان :

صدور موافقت‌اصولی برای احداث ۱۶ طرح تأسیسات گردشگری در گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از صدور موافقت‌نامه اصولی برای ایجاد۱۶ طرح گردشگری در گیلان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان  دکتر ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: نشست کمیته‌ فنی بررسی و ارزیابی طرح‌های متقاضی سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد تأسیسات زیرساختی گردشگری در استان گیلان در  اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان  برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود: در این نشست که با حضور اعضا برگزار شد، با بررسی ۲۰طرح متقاضی، صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۱۶ طرح زیرساختی مورد موافقت قرار گرفت.

دکترجهانی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل ،۲مجتمع گردشگری، ۵هتل، ۶ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱ اقامتگاه سنتی، ۱ مرکز تفریحی و سرگرمی و۱واحد مهمانپذیر هستند.

او اضافه کرد: پیش‌بینی اولیه میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های مذکور مبلغی بالغ بر ۵۴۸۹میلیون ریال بوده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها مجموعا برای حدود۲۷۰نفر نیز اشتغال‌ ایجاد خواهد شد.

 مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: ۲ پرونده نیز بدلیل عدم ارائه مستندات لازم شرایط طرح در کمیته یاد شده را نداشت و مقرر گردید پس از بررسی بیشتر مراتب در کمیته فنی آینده طرح موضوع گردد. همچنین ۲ پرونده نیز بدلیل نداشتن شرایط لازم جهت اجرای تأسیسات گردشگری مخالفت گردید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13985

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: