مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان :

صدور مجوز لایروبی در ۸ پهنه تالاب انزلی

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان، از انجام مطالعات جهت لایروبی هشت پهنه تالاب انزلی خبر داد و تصریح کرد: برای لایروبی این پهنه ها نیازمند اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان  «حمزه عشوری »  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان، با بیان اینکه برای نخستین بار منابع آلاینده ورودی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را شناسایی کردیم، گفت: اطلاعات اولیه نقطه به نقطه منابع آلاینده را شناسایی کردیم.

وی با اشاره به سهم ۴۹ درصدی فاضلاب شهری در آلودگی دو رودخانه رشت، افزود: پساب شهرک صنعتی نیز سهم ۴۵ درصدی در این آلایندگی دارد و مابقی مربوط به شیرابه و پساب های کشاورزی و بیمارستانی و… است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه از محل صندوق ملی محیط زیست ۱۴۶ میلیارد تومان تسهیلات برای کاهش آلایندگی این دو رودخانه تخصیص یافته است، ادامه داد: همچنین برای نخستین بار مجوز لایروبی هشت پهنه تالاب انزلی صادر شده است.
عشوری از انجام مطالعات در هشت پهنه مذکور خبر داد و تصریح کرد: برای لایروبی این پهنه ها نیازمند اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی هستیم.
وی هدف از اجرای لایروبی پهنه ها را تسهیل در رفت و آمد ذیفعان تالاب از جمله قایقرانان و صیادان دانست و عنوان کرد : با مبلغ یک و نیم میلیارد برای ۱۲۰۰هکتار از تالاب مطالعات هیدروگرافی و توپو گرافی انجام شد و برای ادامه مطالعه برای کل تالاب ۲۵ میلیارد اعتبار مورد نیاز است و بر اساس مطالعات برای ۱۲۰۰ هکتار مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد مورد نیاز است تا احیاء شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان متذکر شد: با کمک جوامع محلی و بدون اعتبار دولتی، طی تابستان و پاییز امسال اقدام به جمع آوری گیاه سنبل آبی در بیش از ۱۰۰ هکتار از تالاب انزلی کردیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14200

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: