مدیرکل راه وشهرسازی گیلان؛

صدور سند مالکیت برای متصرفان واجد شرایط اراضی دولتی واقع درسکونت‌گاه‌های غیررسمی صرفا تا پایان سالجاری امکان پذیر است

در راستای ساماندهی و توانمندسازی سکونت گاههای غیررسمی و برخورداری از تسهیلات بازآفرینی برای ساختمان‌های احداث شده در اراضی دولتی واقع درسکونت‌گاه‌های غیررسمی، مهلت تشکیل پرونده برای ساکنین این محله ها تا پایان سال مقدور می باشد.

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان، محمدرضا فلاحتگر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اعلام این خبر گفت: متصرفین حقیقی یا حقوقی قبل از سال ۱۳۹۴ که در اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران بنای احداثی دارند، می‌توانند تا پایان سال جاری برای تشکیل پرونده و دریافت سند به ادارات راه و شهرسازی استان گیلان مراجعه کنند.

فلاحتگر افزود: پیش ثبت نام متقاضیان می‌بایست ابتدا در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرس http://facility.udrc.ir انجام شده و سپس متقاضی به همراه مدارک ملکی و همچنین کارت ملی و قبض آب یا برق به اداره کل راه وشهرسازی گیلان یا اداره راه و شهرسازی شهرستان‌ مربوطه مراجعه کند. وی تصریح کرد: وفق بند (م) تبصره۱۱ قانون بودجه سال۱۴۰۲این امکان تا پایان سال جاری برای متقاضیان برقرار بوده و پس از آن مهلت قانونی این اقدام برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان ازساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب که ملکشان در مالکیت دولت است، خواست برای دریافت سند به راه و شهرسازی استان مراجعه کنند. وی اعطای سند به صاحبان این محدوده ها را مهمترین اقدام دولت در ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی برشمرد و گفت: این امر باعث می شود پس از دریافت سند رسمی، پروانه نوسازی دریافت کنند و نسبت به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مذکور اقدام کرده و از سیستم مالی و اعتباری کشور بتوانند نسبت به دریافت تسهیلات مالی اقدام کنند.

محمدرضا فلاحتگر گفت: طرح سنددار کردن خانه‌های واقع در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر‌ها، مزایایی نظیر برخورداری از خدمات شهری و معتبر شدن اسناد در نظام بانکی برای ساکنان این بافت‌ها دارد؛ این اقدام برای نوسازی بافت‌های فرسوده و ترغیب و تشویق مردم، سازندگان و پیمانکاران به اهمیت نوسازی این بافت‌ها و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14714

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: