مخبر در مراسم افتتاح راه آهن کاسپین:

شهید جمهور بانی کارهای بزرگی بود

سومانیوز؛ محمد مخبر با بیان اینکه در حال حاضر کشور ما در شرایطی قرار دارد که در دنیا اثرگذار است، افزود: سران دیگر کشور‌ها به تصمیم‌های ایران اهمیت داده و در کوتاه‌ترین زمان به این تصمیم‌ها واکنش نشان می‌دهند که این امر اقتدار ایران را در دنیا نشان می‌دهد.

 به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ سرپرست ریاست جمهوری در مراسم افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین با گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید، عامل توفیق شهید رئیسی در کنار مسائل اعتقادی و تبعیتش از مقام معظم رهبری را، پیگیری مستمر کار‌ها عنوان کرد.
مخبر افزود: شهید جمهور در امور مدیریتی کشور عزم جدی داشت و برای مزیت‌ها و اولویت‌های کشور مانند مشکلات آب، برق و گاز تلاش می‌کرد تا تصمیم گیری‌های کلان با توجه به این اولویت‌ها گرفته شود.

وی تصریح کرد: شهید رئیسی با روسای دولت کشور‌های همسایه در خصوص توسعه راه‌های ارتباطی بین ۲ کشور از جمله کریدور شمال جنوب موسوم به نوستراک مداوم در مذاکره بود.

سرپرست ریاست جمهوری در ادامه گفت: نیرو‌های های جوان و نخبه از سرمایه‌های ارزشمند انسانی و از عوامل اقتدار کشور است که شهید رئیسی در طول خدمتش توانست با بهره گیری از این ظرفیت عظیم مشکلات فراوانی را برطرف کند.

راه آهن کاسپین که کریدور شمال – جنوب را به هم متصل کرد به طول ۳۷ کیلومتر با ارزش پنج هزارمیلیارد تومان امروز پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه در شرایطی افتتاح شد که این راه ارتباط جهانی موجب تنزل معنا دار تحریم های ظالمانه خواهد شد.

با افتتاح این خط آهن مسیر انتقال کالا از هندوستان و دیگر کشور به اروپا بسیار کوتاهتر و مطمئن تر شده است و نیاز بسیاری از کشور را به ایران اسلامی بیشتر می کند./

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11654

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: