ششمین جلسه‌ی کمیسیون هماهنگی بانکهای استان گیلان به میزبانی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون و با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد

ششمین جلسه‌ی کمیسیون هماهنگی بانکهای استان گیلان به میزبانی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون و با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و نمایندگان راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، در ابتدای نشست احمدرضا رجبی مدیر بانک ملی و دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای استان گیلان ضمن خیر مقدم به حاضران و تبریک میلاد سراسر سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و بزرگداشت روز پرستار و تجلیل از زحمات پرستاران و کادر درمان، محورهای جلسه را به شرح ذیل تبیین نمود و اعضاء در خصوص بررسی آخرین نگاشت‌های حقوقی و عملکردی مربوط به عوارض کسب و پیشه شهرداری‌ها بر اساس مفاد قانونی و آراء دیوان عدالت اداری کشور به رایزنی پرداختند.

در ادامه جلسه میزان عملکرد هر یک از بانکها در بخش‌های مختلف تسهیلات قانون جهش تولید (ودیعه مسکن، خودمالکی، انبوه‌سازی و تفاهم سه جانبه و …) بررسی شد.

ناظر پولی استان نیز گزارشی مبنی بر وضعیت نقدینگی و پیش‌بینی برای امور پایان سال در بخش‌های خدمت‌رسانی و تامین وجوه خودپردازها و اثر توسعه‌ی کنش‌های مبتنی بر الکترونیک و دیجیتال بر نقدینگی استان و راهکارهای کاهش پول فیزیکی در گردش در تعامل با نهادهای خدمات جزء شهری را ارائه داد. همچنین نگاهی به امور صندوق توسعه ملی و تسهیم مشارکت برای بانکهای ذیربط صورت گرفت.

از اهم مصوبات ششمین نشست کمیسیون هماهنگی بانکهای استان گیلان اتخاذ شیوه‌های هم‌افزایی و وحدت رویه برای عوارض کسب و پیشه با تکیه بر گزاره‌های قانونی و ارگانهای ذی مدخل اجرایی، حاکمیتی و قضایی می توان نام برد. همچنین احصاء موارد ویژه‌ هزینه‌های احداث مسکن مربوط به شرایط اقلیمی خاص استان و درخواست تأمین آن توسط بودجه سنواتی، همگام‌سازی اطلاعات شبکه‌ی بانکی و وزارت راه و شهرسازی، توجه به رسوب نقدینگی و اخذ تمهیدات لازم برای پرداخت‌های پایان سال اعم از توسعه‌ی بانکداری نوین و یا زمان‌بندی پرداخت‌ها و تدوین برنامه‌ی مطالبه‌ی اعتبارات تخصیص‌یافته و تعهدات دولت از صندوق توسعه ملی از مهم ترین مصوبات این نشست بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13463

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: