دکتر عباسی استاندار گیلان:

شخصیت‌ معنوی و روحیه مردمی میرزاکوچک خان برای نسل نو تبیین شود

استاندار گیلان گفت: شخصیت معنوی، روحیه مردمی، استکبار ستیزی و مبارزاتی شهید میرزاکوچک خان جنگلی باید برای نسل حاضر تبیین شود

استاندار گیلان گفت: شخصیت معنوی، روحیه مردمی، استکبار ستیزی و مبارزاتی شهید میرزاکوچک خان جنگلی باید برای نسل حاضر تبیین شود.

دکتراسدالله عباسی در مراسم سالروز شهادت روحانی شهید میرزاکوچک خان جنگلی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی گیلان در تالار مرکزی رشت افزود: امروز جوانان و نوجوانان ما باید بیش از پیش با ابعاد شخصیتی این روحانی شهید آشنا شوند تا در زندگی خود از آن بهره بگیرند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به غنای فرهنگی و معنوی استان و با بیان اینکه میرزاکوچک خان جنگلی شخصیتی معنوی در تاریخ ایران اسلامی است ، اضافه کرد: بعد از شهادت سردار جنگل، تاریخ دست طاغوت بود و در این ارتباط تحریفاتی صورت گرفت اما امروز وظیفه داریم که این شهید روحانی را بصورت شایسته به نسل ها معرفی کنیم.

دکترعباسی با تاکید بر ساخت فیلم های فاخر در ارتباط با ابعاد شخصیتی میرزاکوچک خان خاطر نشان کرد: چهره اسلامی و معنوی شهید میرزاکوچک خان جنگلی در قالب ساخت فیلم، انیمیشن و بیان قصه برای نسل جدید ارائه شود تا آنان بیش از پیش با شخصیت این شهید روحانی آشنا شوند.

استاندار گیلان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سردار جنگل مبنی براینکه منشا حرکت وی، صد درصد دینی و اعتقادی است، خاطر نشان کرد: مردمی بودن، خستگی ناپذیری، روحیه انقلابی، سازش ناپذیری، مقاومت، استکبار و استعمار ستیزی از جمله ویژگی های بارز میرزاکوچک خان است که باید برای کودکان، نوجوانان و جوانان بیان شود.

میرزاکوچک جنگلی صولت قدرت‌های پوشالی را شکست

نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز در این مراسم  با اشاره به نقش بی‌بدیل عالمان دین در تاریخ مبارزات ایران اسلامی اظهار کرد: میرزا کوچک‌خان جنگلی و آیت الله مدرس دو شخصیت روحانی و عالمی بودند که صولت قدرت‌های پوشالی موجود در زمان خود را شکستند.

آیت‌الله رسول فلاحتی با بیان اینکه این شخصیت‌های روحانی مبارز توانستند در برابر قدرت‌های پوشالی تا بن دندان مسلح غرب و صهیونیست غاصب بایستند، اظهار کرد: بخش عظیمی از انقلاب اسلامی مدیون تلاش این ۲ شخصیت بزرگ تاریخ است.

میرزا کوچک خان جنگلی از معدود قهرمانان انقلاب مشروطیت و نهضت جنگل است که با رشادت و شجاعت و جوانمردی به جنگ استبداد و استعمار رفت و در راه کسب آزادی و استقلال ایران عزیز و حفظ و حراست مرزهای وطن بزرگمان به شهادت رسید.

میرزا یونس فرزند میرزا بزرگ که بعدها مشهور به میرزاکوچک خان جنگلی شد، در سال ۱۲۹۸ هجری قمری در محله استادسرای رشت و در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود.

با شهادت میرزاکوچک خان در روز دوشنبه یازدهم آذرماه سال ۱۳۰۰ هجری خورشیدی (سوم ربیع الثانی ۱۳۴۰ ق) نهضت جنگل به نقطه پایان خود رسید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به کنگره بزرگداشت میرزاکوچک خان جنگلی در سال ۱۳۹۱ ، منشأ حرکت میرزا کوچک خان را یک منشأ صددرصد دینی و اعتقادی دانستند و تاکید کردند: ایشان یک واحد مینیاتوری از نظام اسلامی را در همان محدوده خاص خود – گیلان – ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان پس از حضور و سخنرانی در مراسم سالروز شهادت روحانی شهید میرزاکوچک خان جنگلی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی گیلان؛ در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اجرای کاشت یک میلیارد درخت، نهالی را در محوطه تالار مرکزی رشت غرس کرد.

دکتراسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه برای تحقق فرمایشات رهبری مبنی بر کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور باید به تعهد خود در استان عمل کنیم، گفت: امروز با کاشت  نهال در محوطه تالار مرکزی رشت، اجرای رسمی برنامه طرح مردمی کاشت نهال (هر ایرانی سه اصله نهال) آغاز شده‌است.

وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از جنگل‌ها و تلاش همگانی برای کاشت نهال اظهار کرد: گذشتگان، جنگل‌ها و سرسبزی را برای ما به یادگار گذاشتند از این رو امروز وظیفه ما است تا از این منابع طبیعی برای آیندگان حفاظت کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه کاشت نهال از امروز آغاز شده و در روزهای آینده با تعداد بیشتری غرس خواهد شد، اضافه کرد: کاشت نهال و درخت‌های مثمر با همکاری مردم در مناطق مختلف گیلان اعم از حاشیه جنگل‌ها و پارک‌ها غرس خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطر نشان کرد: نهال‌هایی از سوی منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای تحویل به مردم برای کاشت در مکان‌های تعیین شده، ارائه می‌شود.

نماینده ولی‌ فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در تشریح برنامه طرح مردمی کاشت نهال در راستای فرمایشات رهبری مبنی بر غرس یک میلیارد نهال در کشور گفت: در اجرای این طرح ۳۲ میلیون اصله درخت در گیلان غرس خواهد شد که امروز اجرای این طرح همزمان با سراسر کشور در این استان انجام شد.

آیت الله رسول فلاحتی با تاکید بر ضرورت توجه به کاشت نهال در مناطق مختلف گیلان و حفظ منابع طبیعی اظهار کرد: همه مردم و مدیران سازمان ها باید برای اجرای این طرح تلاش‌های لازم را داشته باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13650

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: