استاندار در یادواره شهدا:

شجاعت فداکاری و تقوا و از خود گذشتگی شهدا باید به نسل جوان شناسانده شود

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان با بیان اینکه راه شهدا چون مشعل روشن است که خاموش شدنی نیست گفت: امروز شناخت کسانی که در جبهه باطل تلاش دارند خون افراد بی‌گناه را بر زمین بریزند برای مردم روشن و شفاف شده است.

اسدالله عباسی روز یک شنبه در یادواره شهدای والامقام دیوشل و شهدای گمنام و مدافع حرم شهرستان لنگرود با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به غزه و حادثه تروریستی شهرستان راسک، گفت: امروز شهید حسن بابانیا که در آن حادثه تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل شد همراه ۶ شهید گمنام در این استان تشییع شد؛ وظیفه ای که شهدا بر عده ما گذاشته اند در شرایط کنونی بسیار حاز اهمیت است و راه این شهدا باید به جوانان و نوجوانان شناسانده شود.

وی تصریح کرد: شجاعت فداکاری و تقوا و از خود گذشتگی این شهدا را که راه رستگاری را انتخاب کردند و به امام زمان خود لبیک گفتند باید به نسل جوان شناسانده شود. شهدا جان خود را فدا کردند تا پرچم ایران و اسلام باقی بماند و آموزه های دینی به نسل های آینده منتقل شود.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور روسیه گفت: این سفر براساس سیاست های کلی اقتصاد دریامحور که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و برای استفاده از ظرفیت های ۲ کشور انجام شد؛ در این سفر نگاه مثبت این کشور به ایران اسلامی مشهود بود و این عزت، اقتدار و نام ایران که زبانزد جهانیان است به مدد خون شهدا و صبر بردباری خانواده های شهدا بدست آمده است.

استاندار گیلان گفت: امروز در شرایطی کشور را اداره می کنیم که دشمن دست از ترور افراد نکشیده است این ترورها از زمان امیر المومنین (ع) وجود داشته و این راه همواره باز مانده است؛ ما باید با حفظ این راه همواره در صحنه حضور داشته باشیم و اجازه نفوذ به دشمن فریبکار را ندهیم.

وی تصریح کرد: دشمنان به‌دنبال فاصله انداختن و شکاف بین نسلی با استفاده از مسائل فرهنگی هستند اما ما باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات به درستی برای مقابله با آنها استفاده کنیم و با توجه به دستاورهایی که در بعد سیاسی، امنیتی و اقتصادی و سایر امور کسب کرده ایم می توان ادعا کرد بنا به فرمایشات مقام رهبری به قله نزدیک شده ایم.

وی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه و هجمه های فرهنگی دشمنان افزود: دشمنان تلاش دارند بین کشورهای غرب آسیا و بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند اما در ایران اسلامی به محوریت ولی فقیه توانسته ایم محکم ایستادگی کنیم و درخت تنومند انقلاب اسلامی را ثمربخش کنیم.

عباسی گفت: مردم پرتلاش منطقه دیوشل و لنگرود در بخش های چای و برنج در طول سالیان گذشته و حال با فراز و نشیب هایی بسیاری روبرو بوده اند اما همواره پای انقلاب ماندند و نامهربانی ها و سختی ها موجب نشد آنچه با خدا معامله کردند را با مسال دنیوی ارتباط دهند.

وی اضافه کرد: بدانید دولت همه تلاش خود را خواهد داشت تا در تولید، کشاورزی و صادرات موفق عمل کند. در سفر به روسیه و استان های مختلف آن بسیاری از توانمندی های استان و کشور را به کشورهای منطقه شناساندیم و تلاش داریم محصولات صادرات محور را در اقتصاد دریا و در کشتی سازی و بنادر شکوفا کنیم.

وی اظهار کرد: دولت در بخش مسکن و اشتغال تمام تلاش خود را به‌کار گرفته است تا بتواند رضایت نسبی مردم را فراهم کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13946

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: