سلامت و دقت اصلی ترین هدف الکترونیکی کردن انتخابات است

به گزارش سوما؛ معاون فناوری و اطلاعات استانداری گیلان با اشاره به اینکه در انتخابات امسال احزار هویت ها الکترونیکی انجام می شود، گفت: سلامت، دقت و سرعت اصلی ترین هدف الکترونیکی کردن انتخابات است.

سعید زاهدی عصر یکشنبه در همایش عوامل اجرایی، نظارت و برگزاری انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی گیلان در سالن همایش شهدای ناجا، اظهار کرد: بخشی از انتخابات امسال به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه رأی گیری به صورت کاغذی انجام می‌شود، افزود: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی احراز هویت و سایر فرایندهای انتخابات به صورت الکترونیکی و مکانیزه انجام می‌شود.

معاون فناوری و اطلاعات استانداری گیلان به اهمیت پوشش میدانی و آنتن دهی شعب اخذ رأی در سطح استان، بیان کرد: تمام شعب رأی گیلان به صورت آنلاین است و از این نظر میانگین متوسطه کشوری در سطح بالاتری قرار دارد. وی با بیان اینکه نامساعد بودن شرایط جوی باعث بروز اشکال در برخی نقاط گیلان شد که فردا تست میدانی از تمام دکل‌های استان صورت می‌گیرد که سبب دستیابی به هدف سلامت انتخابات خواهد شد.

زاهدی، سلامت و دقت را علاوه بر سرعت اصلی ترین هدف الکترونیکی کردن انتخابات عنوان کرد و درباره دستگاه‌های احراز هویت الکترونیکی نیز گفت: این دستگاه‌ها مانع رأی تکراری، شناسایی فوتی و هویت رأی دهندگان و سبب تسریع در فرایند رأی گیری در شعب اخذ رأی می‌شود.

معاون فناوری و اطلاعات استانداری گیلان تصریح کرد: این دستگاه‌های مکانیزه علاوه بر سیم کارت به خط تلفن ثابت نیز متصل می‌شوند و در سه لایه به سازمان ثبت احوال اتصال دارند. وی با تاکید بر آنلاین شدن شعب اخز رأی رأس ساعت ۸ صبح روز رأی گیری، گفت: اولین صورت جلسه در رأس ساعت ۸ صبح و یک استعلام کد ملی از اولین رأی دهنده باید انجام شود تا شعب اخذ رأی در مانیتور وزارت کشور آنلاین شوند.

زاهدی با بیان اینکه استان گیلان دارای دو هزار و ۵۵۹ شعب اخذ رأی است، گفت: ۹۵ دستگاه احراز الکترونیکی ذخیره داریم که به اقتضا شهرستان‌ها ۱۵ درصد برای شعب شهری و ۲۰ درصد برای شعب روستاها در نظر گرفته شده است.

معاون فناوری و اطلاعات استانداری گیلان ادامه داد: پس از پایان ساعت انتخابات، سامانه جامع کاملاً قطع می‌شود و اجازه رأی جدید وجود ندارد به همین دلیل شعب اخذ رأی پیش بینی زمان خاتمه رأی را در نظر داشته باشند و به اندازه زمان باقی مانده افراد را به داخل شعب اخذ رأی ورود دهند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=11489

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: