سجاد کوچک نژاد به عنوان معاون فرهنگی کانون استان گیلان معرفی‌ شد

این آیین در محل گردهم‌آیی‌های اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشت صورت‌گرفت و ضمن تجلیل از تلاش‌های اکرم‌السادات حسینی در دوران تصدی مسئولیت سرپرستی، سجاد کوچک‌نژاد به‌عنوان معاون فرهنگی این مجموعه معرفی‌شد.

مدیر‌کل کانون استان گیلان در این مراسم که حضور کارکنان ستادی و همراهی همکاران مراکز فرهنگی هنری در بستر فضای مجازی را به‌همراه‌داشت، از اهمیت هم‌دلی و هم‌گرایی حاکم‌بر این مجموعه سخن‌گفت و موفقیت اعضا در عرصه‌های ملی و بین‌المللی را رهاورد این تعامل و هم‌پوشانی سازنده عنوان‌کرد.

سید‌جلیل میرعظیمی در همین‌زمینه، به فعالیت‌های اثر‌بخش مربیان کانون استان گیلان و درخشش اعضای کودک و نوجوان این مجموعه فرهنگی اشاره و با مهم‌ارزیابی‌کردن بهره‌گیری  از تجربه‌های همکاران باسابقه و استفاده از ظرفیت‌ دستگاه‌های فعال در این حوزه افزود: این مهم، نقش به‌سزایی در روند رو به رشد این مجموعه فرهنگی داشته و دارد.

وی درهمین حال، از معرفی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان صحبت‌کرد و با اشاره به تلاش‌های اکرم‌السادات حسینی، در دوران تصدی مسئولیت سرپرستی این معاونت گفت: طی این ایام، توفیق کانون در عرصه‌های مختلف را شاهد بودیم و در روز‌های پیش رو نیز استفاده از این تجربه‌های سازنده در دستور کار قرار‌می‌گیرد.

او هم‌چنین،اشاره‌ای به پیشینه سجاد کوچکی‌نژاد‌ ارم‌ساداتی در عرصه فرهنگ و هنر داشت و با روشن توصیف‌کردن تلاش‌های وی در این زمینه گفت: این تجربه‌های ارزش‌مند، نقش مهمی در روند رو به رشد کانون پرورش فکری استان گیلان خواهد‌داشت.

اکرم‌السادات حسینی، سرپرست معاونت فرهنگی کانون استان گیلان نیز صحبت‌های خود در این مراسم را  با قدردانی از همراهی و همگامی همکاران ستادی و مراکز فرهنگی هنری آغاز‌کرد و با آرزوی موفقیت برای معاون فرهنگی این مجموعه اظهار‌داشت: با نگاهی به فعالیت‌های یک‌سال گذشته، شاهد افزون‌شدن جذب عضو، رشد صددرصدی برپایی کارگاه‌ها و توفیق اعضای این مجموعه در عرصه‌های مختلف هستیم.

کارشناس مسئول فرهنگی کانون گیلان دست‌یابی به این مهم را ثمره توان‌مندی‌های فردی و کار‌های گروهی همکاران دانست و با خاطر‌نشان‌کردن رویکرد‌های کانون در گذر از تصدی‌گری به تولی‌گری ابراز‌امیدواری‌کرد که این مهم در سایه برنامه‌ریزی و حرکت‌های مستمر محقق‌شود.

سجاد کوچک نژاد  نیز صحبت‌های مقام معظم‌رهبری (مد‌ظله العالی) در ارتباط با اهمیت و جایگاه کانون را نقطه آغاز صحبت‌های خود قرارداد و با تخصصی و موثر ارزیابی‌کردن برنامه‌های این نهاد فرهنگی افزود: حضور در جمع افرادی که از متخصصان و آشنا به حوزه فرهنگ، هنر، ادب و پژوهش هستند، مایه مبا‌هات و خرسندی است.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در ادامه، با خاطر‌نشان‌کردن آگاهی و توان‌مندی‌های نسل کودک و نوجوان و تاکید‌بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون و بروز‌رسانی توان‌مندی‌ها تصریح‌کرد: چنانچه در این مهم دچار غفلت‌شویم، آینده‌سازان بر ما پیشی خواهد گرفت و متضرر خواهیم شد.

وی برهمین‌اساس نیز از ضرورت هم‌دلی و همراهی در فرهنگ‌سازی و تربیت «آینده‌سازانی در تراز انقلاب» سخن‌گفت و افزود: لازم‌است برای شکل‌گیری نسلی با ایمان و انقلابی تلاش‌کنیم.

کوچک نژاد در عین‌حال از لزوم معرفی هرچه بیش‌تر کانون  به جامعه صحبت‌کرد و با ضروری قلمداد‌کردن نقش‌آفرینی‌کانون درجایگاه اولی‌ها گفت: باید با تولید حداکثری محصولات فرهنگی، در بستر فرهنگ‌سازی موثر حرکت‌کنیم.

او در این میان، تولید پویانمایی بچه‌زرنگ از سوی کانون پرورش فکری و استقبال گسترده مخاطبان از این انیمیشن را یادآور‌شد و افزود: راه‌اندازی سینمای تخصصی و میزبانی گیلان از جشنواره‌های فیلم کودک و نوجوان از حرکت‌هایی است که می‌تواند نتایج ملموس و موثری به‌همراه‌داشته‌باشد.

پایان‌بخش این مراسم در محل گردهم‌آیی‌های اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان در رشت، خوانش متن لوح سپاس اکرم‌السادات حسینی، کارشناس مسئول فرهنگی کانون استان گیلان و اهدای حکم معاونت فرهنگی به سجاد کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی بود.

گفتنی‌است، اکرم السّادات حسینی  با ۲۷ سال سابقه و مدرک کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی، کارشناس مسئول معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان گیلان است و از شهریور ۱۴۰۱ با حفظ سمت، مسئولیت سرپرستی معاونت فرهنگی این مجموعه را برعهده‌داشت.

شایان ذکر است، سجاد کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی نیز متولد ۱۳۶۲ شهرستان رشت در استان گیلان، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته مدیریت‌دولتی-‌مدیریت نیروی انسانی است.

رئیس گروه امور هنری، سینمایی و سمعی بصری، رئیس صندوق اعتباری هنر و مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری سردار جنگل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، از جمله مسئولیت‌های کوچکی‌نژاد به‌شمار‌می‌رود.

وی هم‌چنین، مسئولیت برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدی را در سطح استان گیلان برعهده‌داشته‌است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13845

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: