استاندار در شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان:

ریسک سرمایه گذاری در گیلان باید به حداقل برسد

ایران 1444؛ استاندار گیلان با بیان اینکه ریسک سرمایه‌گذاری در استان باید به حداقل برسد، گفت: در حوزه داخل استان نباید تهدیدی برای جذب سرمایه گذاری وجود داشته باشد و با کارشکنی یا کم کاری جلوی سرمایه گذاری ها گرفته شود.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – «گرا» و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی امروز (پنجشنبه) در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به شعار سال که جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد: اجازه هیچ تعلل یا رفتار خارج از چارچوب، اعمال نظر شخصی یا مانع تراشی در موضوع تحقق شعار سال را از سوی دستگاه ها نمی دهم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره بر لزوم ایجاد زیرساخت‌ها و الزامات ورود مردم در عرصه‌ی اقتصاد و تولید افزود: برای تحقق عینی شعار سال با نام جهش تولید با مشارکت مردم مستلزم ریل گذاری اقتصاد بر محور نقش آفرینی عموم مردم است.

عباسی خطاب به اخلالگران در روند مشارکت عمومی در حوزه‌ی تولید و اقتصاد گفت: هر مدیر یا مسئولی که در روند مشارکت مردم در عرصه تولید و اقتصاد کارشکنی و یا سرمایه گذار مردمی را مایوس کند، برکنار خواهد شد.

وی تاکید کرد: چرا باید برای فعال اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در استانی که بستر برای سرمایه گذاری در آن فراهم است مانع ایجاد کنیم؛ با توجه به استعدادهایی که در گیلان از نظر استعداد و منابع انسانی هوش برتر وجود دارد باید فرصت سازی کرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: در خصوص تحقق شعار سال طبق فرمایش مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس محترم جمهور باید با جذب سرمایه ها و رفع موانع از همه ظرفیتهای موجود در استان استفاده کنیم و فرمانداران و مدیران کل استانی نیز برنامه ریزی لازم را برای محقق شدن این مهم در دستور کار داشته باشند.

عباسی اضافه کرد: برای تحقق شعار سال در استان دبیرخانه ای با حضور صاحب نظران، اندیشمندان و صاحبان ایده و فکر در برش استانی تشکیل می شود برای این کار ظرفیت های که در استان به ویژه در بخش مردمی وجود دارد باید با برگزاری جلسات، مذاکرات مردمی، شعار سال را تبیین کرده و شفاف سازیی کنیم.

وی گفت: جلب مشارکت مردمی با خصوصی سازی متفاوت است که در آن عده ای سرمایه نهفته جامعه را به ورطه نابودی کشاندند، اصل ۴۴ قانون اساسی در جای خود باید به درستی انجام شود اما آنچه ما مد نظر داریم و باید به دنبال آن باشیم سرمایه های انسانی، دانش بنیان و استعدادهای دانشگاهیان اساتید و دانشجویان و صاحبان ایده و طرح است.

استاندار گیلان بیان کرد: باید بستر را برای تولید و تجاری سازی فراهم کنیم تا صرفا در حد یک ایده باقی نماند و این امر نیازمند به تسهیلات و بستر سازی مناسب است.

وی به مزیت‌های نسبی استان در بخش‌های اقتصاد گردشگری، دانش بنیان، کشاورزی و دریا محور اشاره کرد و افزود: این ظرفیت ها باید به معنای واقعی تحقق یابد و با رفع موافع موجود و براساس چارچوب و قوانین تعیین شده شرایط را به گونه ای فراهم کرد که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در استان جذب شوند.

عباسی همچنین بر لزوم توزیع عادلانه‌ منابع پیش بینی شده در بودجه‌ سال ۱۴۰۳ اشاره و تصریح کرد: در بودجه‌ امسال، اعتبارات خوبی در حوزه‌ مدیریت پسماند، بهبود ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال زا و نیز حمایت از شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های مهمی، چون طرح تفکیک زباله از مبدا و ساماندهی پسماند مناطق روستایی در نظر گرفته شده که با پیگیری نمایندگان می‌تواند به حصول نتایج مطلوب منتهی شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10927

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: