با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور:

رویداد ملی پسماند شهرداری لاهیجان رونمایی شد

سومانیوز؛ همزمان با هفته جهانی محیط زیست و برگزاری آیین اختتامیه جشنواره‌ خورشید هشتم، پوستر رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» در حوزه پسماند امروز یکشنبه بیستم خرداد ماه در تهران رونمایی شد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، در این مراسم رضا زنده دل «شهردار لاهیجان» در آیین رونمایی رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» عنوان کرد: شهرداری لاهیجان با همکاری‌ تشکل های مردم‌نهاد، اداره آموزش و پرورش و محیط زیست با ایده پردازی برای فرهنگ سازی در مورد حفظ محیط زیست شهری در سال تحصیلی جاری در شهر لاهیجان موفق به اجرای زنگ پسماند و آموزش بیش از ۹ هزار نفر از دانش‌آموز مقطع ابتدایی با موضوع پسماند شد.

وی با بیان اینکه به نفرات شرکت کننده در این دوره ها با حضور استاندار گیلان، کارت شهر یار اهدا شد، اضافه کرد: رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» در سال تحصیلی آینده با پشتیبانی شهرداری لاهیجان و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، شبکه تشکل‌های محیط زیست و منابع طبیعی کشور و وزارت آموزش و پرورش، به صورت کشوری و در مدارس ابتدایی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زنده دل گفت: دانش‌آموزان برگزیده این رویداد برای دریافت گواهی‌نامه‌ی «شهریار» و «روستایار»، در جشنواره اختتامیه به میزبانی شهرداری لاهیجان در اردیبهشت ۱۴۰۴ معرفی خواهند شد.

شهردار لاهیجان اضافه کرد: سبک زندگی پسماند، تفکیک زباله از میدأ، حذف پلاستیک از زندگی، دوخت کیسه پارچه ای، ساخت کاردستی با پسماند خشک، ایده های نوآورانه بازیافت، ابتکارات بازاستفاده پسماند، تولید کمپوست از زباله تر، پاکسازی محیط زیست، همیاری پاکبانان و نه به مصرف گرائی از محورهای این رویداد ملی می باشد که شرکت کنندگان در زمینه عکاسی، فیلم، انشاء، تحقیق، نقاشی، روزنامه دیواری، کاردستی و بخش آزاد می باشد.

وی افزود: شرکت کنندگان آثار خود را به دبیرخانه رویداد در اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان ارسال کنند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11510

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: