شهردار لاهیجان خبر داد:

رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در لاهیجان برگزار می شود

شهردار شهر زیبای لاهیجان اعلام کرد: با هدف معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشت و بهره‌وری چای در لاهیجان، "به‌عنوان پایتخت چای ایران"، رویداد عکاسی در چهارچوب اردو، کارگاه‌های تخصصی و مسابقة عکاسی در سطح ملی برگزار می شود.

به گزارش گروه رسانه ای ایران “گرا” به نقل از اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری لاهیجان با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران با هدف تحقق رسالت‌های فرهنگی خود که یکی از موارد آن به تصویر کشیدن زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این شهر شمالی کشور است.

مهندس رضا زنده دل تصریح کرد: برنامه های این جشنواره شامل برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی مستند،  برگزاری تور تخصصی عکاسی، مسابقه عکاسی در بخش‌ حرفه‌ای، بخش ویژه چای و بخش ویژه عکاسان لاهیجانی با امکان حضور تمام علاقه‌مندان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای از سراسر کشور می باشد.

زنده دل گفت:اولویت‌های جشنواره شامل المان‌های شهری، بناهای تاریخی، بازار سنتی، منابع و جاذبه‌های طبیعی، آیین‌های محلی، فضای شهری، مردم‌ نگاری، باغبانان و چای‌کاران، باغ‌های چای، کارخانه‌ها و صنایع مرتبط ، فرآوری و تولید چای لاهیجان و به‌طورکلی اولویت‌های این رویداد به تصویر کشیدن رسم‌ها و سنت‌ها و جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و اجتماعی مردم و شهر لاهیجان می باشد.

شهردار و رییس رویداد ملی عکاسی لاهیجان افزود: این رویداد همزمان با آغاز فصل برداشت چای بهاره لاهیجان از ۲۲ تا ۲۶ اردیبشهت با همکاری انجمن سینمای جوانان لاهیجان برگزار می شود و در بخش چای در نظر داریم تمام مراحل برداشت و تولید چای ایرانی را ثبت کنیم.

به گفته وی، فراخوان این جشنواره در پرتال شهرداری لاهیجان به آدرس www.lahijan.ir برای علاقمندان به هنر عکاسی قابل دریافت می باشد.

زنده دل گفت: شهرداری لاهیجان در کنار توجه به عمران و آبادانی شهر لاهیجان به حوزه فرهنگ و هنر توجه ویژه ای داشته و برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال خود گواه کارنامه فرهنگی مدیریت شهری می باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10969

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: