رویداد بین المللی گاسترونومی غذا در رشت برگزار شود

پدر روزنامه نگار آنلاین کشور با تاکید به اینکه اگر روند خوراک به درستی در رشت هدایت شود می‌توانیم در حوزه بین المللی گاسترنومی گام بردارید، گفت: این رویداد می‌تواند در سطح بین المللی برای برندینگ‌سازی بیشتر این شهر انجام شود.

محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در نشستی که به منظور تقدیر از اعضای کادر اجرایی برنامه‌های هفته رشت در ساختمان شهرداری واقع در میدان گیل برگزار شد با قدردانی از تمامی دست اندرکاران برنامه هفته رشت در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: شهرداری رشت از حالت رفتارهای شوآفی خارج شده و متاسفانه پیشتر از این شاهد بودیم که حتی کارهای انجام نشده را در بوق و کرنا می‌کردند ولی پس از حضور رحیم شوقی در جایگاه شهردار رشت شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در تمامی زمینه‌ها در شهر هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به برنامه‌های انجام شده در هفته رشت و سالروز ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو اشاره کرد و گفت: با تعاملات و هماهنگی‌های خوب انجام شده در بین کادر اجرایی شاهد بودیم که هفته رشت در سال جاری در سطح بسیار خوبی برگزار شد و البته باید بپذیریم که هنوز جا برای کار کردن زیاد است.

وی با تاکید به اینکه نظرات نخبگان می‌تواند در برندینگ‌سازی پتانسیل‌های رشت بسیار تاثیرگذار باشد، افزود: انتظار داریم عایدات عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو بر سر سفره‌های شهروندان مشاهده شود و خوشبختانه فضای کسب و کار در این حوزه در حال گسترش است و باید بیشتر تلاش کنیم.

کارگرنیا با اشاره به ایجاد کیوسک‌های گردشگری در ورودی‌های شهر رشت بیان کرد: شهرداری در تلاش است تا در تمامی حوزه‌ها و مباحث نقشی داشته باشد و از آن جمله می‌توانیم به برگزاری بسیاری از مراسم‌ها در سطح شهر اشاره کرد که یا تولی‌گری صفر تا صد آن با شهرداری و یا نقشی در اجرای آن بر عهده دارد و ان شاالله بتوانیم رشت را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. وی با بیان اینکه برخی از رستوران‌ها در رشت در حوزه خوراک شناخته شده هستند، گفت: باید این شناخته شدن در ابعاد گسترده‌تری رقم بخورد و رستوران‌های بیشتری با برندهای خاص شناخته شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه تمامی پتانسیل‌های رشت باید در سطح بین المللی معرفی شوند، افزود: تحقق این هدف نیز نیازمند تعامل همه دستگاه‌ها و مشارکت مردم است.

مردمی بودن برنامه‌های هفته رشت 

رحیم شوقی شهردار رشت نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در راستای برگزاری هفته رشت اظهار کرد: این مرحله از برنامه‌ها به زعم کارشناسی‌های انجام شده از بهترین کیفیت برخوردار بود و با اجرای بیش از چهل برنامه متنوع از درخشش هفته رشت خوبی برگزار شد. وی به تنوع برگزاری این دوره از برنامه‌های هفته رشت اشاره کرد و گفت: با همراهی و حمایت‌های رئیس و دیگر اعضای شورای رشت توانستیم برنامه‌ها را به نحو خوبی اجرایی کنیم و مردم پایه بودن این مرحله از برنامه‌های هفته رشت یکی از نقاط عطف بود.

شهردار رشت با تاکید به اینکه نقش مردم و سمن‌های اجتماعی در برنامه‌های هفته رشت در سال جاری بسیار گسترده بود، افزود: در این دوره از برنامه‌ها شاهد حضور میهمانان خارجی و همچنین پیوست رسانه‌ای بودیم و قدردانی ما را نسبت به افرادی که برای اعتلای رشت تلاش کردند نشان می‌دهیم.

برگزاری برنامه‌های هفته رشت در سطح بین المللی

نیز در این نشست با اشاره به اینکه قدردانی از زحمات، موجب افزایش انگیزه در پرسنل می‌شود، اظهار کرد: با برنامه‌های هفته رشت در سال جاری آبرو و اعتبار رشت و مجموعه شهرداری صد چندان افزایش پیدا کرد و اقدامات ضورت گرفته موجب شد تا انتظار از اجرای برنامه‌های هفته رشت در سال‌های آتی نیز در سطح ملی و بین المللی باشد. وی با بیان اینکه عنوان رشت و اعتلای آن باید در تمام طول سال مورد توجه باشد، افزود: از همه دست اندرکاران این برنامه نهایت تشکر را دارم.

هفته رشت به یاد ماندنی شد

علیرضا تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت مسعود عباس نژاد رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه از تمامی مدیران، پرسنل، شهردار و اعضای شورا که در برگزاری برنامه‌های هفته رشت در سال جاری نقش داشتند تشکر می‌کنم، اظهار کرد: از دبیرخانه برگزاری بزرگترین رویداد خوراک کشور در رشت نیز تقدیر می‌کنم و تمامی این همدلی‌ها منجر شد تا هفته رشت خوب و بیاد ماندنی رقم بخورد.

رشت در سر لیست افتخارات یونسکو

یونس شکرخواه پدر روزنامه نگاری آنلاین کشور نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در این جمع اظهار کرد: دو روز در شهر رشت با روزنامه نگاران این شهر کار کردم و باید اعتراف کنم پتانسیل‌های بسیار خوبی در این حوزه در رشت وجود دارد.  وی با بیان اینکه با دعوت خانه مطبوعات گیلان به رشت سفر کرده‌ام، افزود: سالهاست که فقط در دانشگاه مشغول تدریس هستم و به شهرها برای تدریس حضور پیدا نمی‌کنم.

پدر روزنامه نگار آنلاین کشور با اشاره به اینکه برخی افتخار می‌کنند که در لیست یونسکو قرار بگیرند، گفت: من معتقدم که یونسکو افتخار می‌کند که برخی از شهرها در لیست یونسکو قرار بگیرد و معتقدم رشت در راس آن‌ها قرار دارد.

شکرخواه با اشاره به اینکه کانسرت رشت خوراک نیست، افزود: هنر مردمان رشت زیست صحیح با غذا و تمامی اجزای تشکیل دهنده غذا است و معتقدم فرآیندهای خوبی در حوزه غذا در رشت انجام می‌شود که بسیار تاثیر گذار است.  وی با بیان اینکه باید در حوزه غذا به فرایندهای بزرگ توجه شود، تصریح کرد: خوراک رشت به کارآفرینی به هنر و به دیگر مباحث مرتبط است و معتقدم باید در ابتدا در موضوع خوراک به استراتژی ارتباطی توجه شود و پس از آن به دنبال استراتژی‌های رسانه‌ای باشیم.

پدر روزنامه نگار آنلاین کشور با تاکید به اینکه اگر روند خوراک به درستی در رشت هدایت شود می‌توانیم در حوزه بین المللی گاسترنومی گام بردارید، بیان کرد: این رویداد می‌تواند در سطح بین المللی برای برندینگ‌سازی بیشتر این شهر انجام شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=15007

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: