رونق فروش پرندگان غیر قانونی در بازار های محلی

سومانیوز؛ با فرا رسیدن نیمه دوم سال و آغاز فصل سرما، مانند سالهای قبل بازارهای محلی استان گیلان و به موازات آن حاشیه تالاب ها و آبگیرها از حضور شکارچیان غیر قانونی پر شده است.

در این بازارهای محلی و مراکز فروش محصولات روستایی در رشت مرکز استان گیلان و دیگر شهرها و بخش ها عرضه و فروش انواع پرندگان حلال و حرام گوشت و بعضا بیمار همچون آتفلوآنزای پرندگان  در بازارها رونق گرفته است.؟!

بسیاری از مردم محلی این منطقه و سراسر شمال ایران طرفدار گوشت پرندگان محلی برای فراهم کردن خورشت هایی مانند فسنجان در فصل سرد سال هستند و این پرندگان را بدون توجه به سلامت آنها و یا غیر قانونی بودن شکار خریداری و از متخلفان به نوعی حمایت می کنند.؟!

در همین ارتباط رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شفت گفت: به منظور جلوگیری از شکار و فروش انواع پرندگان وحشی و جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان بازار هفتگی و بازارهای محلی شهرستان شفت هرهفته بازدید و مورد پایش قرار می‌گیرد.

یاسر ریاضی با اشاره به پایش بازارهای محلی شهرستان شفت از آنفلوانزای پرندگان، اظهار کرد: از نیمه دوم امسال یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با هماهنگی دادستان، اداره دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری شفت و با همراهی نیروهای انتظامی هر هفته بازارهای هفتگی و محلی شهرستان را به منظور جلوگیری از فروش پرندگان شکار وصید شده توسط متخلفین بصورت مستمر پایش می‌کند.

وی با بیان این‌که آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کمین است، افزود: پیشگیری بهتر از درمان بیماری است.

رئیس  محیط زیست شهرستان شفت در منطقه غرب گیلان گفت: در این راستا ارائه راهکارهای درست و آموزش، نقش مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان، ریاضی از مردم خواست در صورت مشاهده علائم بیماری در ماکیان و یا پرندگان مراتب را در اسرع وقت با مراجعه به ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11800

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: