روایت یک تولیدکننده مرغ مادر گیلانی از معدوم سازی جوجه های یک روزه

به گزارش سوما؛ یکی از صاحبان واحدهای مرغ مادر و جوجه یک روزه در گیلان، در گفتگو با گیل خبر، ماجرای معدوم سازی جوجه های یک روزه را شرح داده است.

روایت این تولیدکننده گیلانی به شرح زیر است:

با رهاشدگی کشور بدست مسئولین در سطح وزارت خانه ها علی الخصوص وزارت جهاد کشاورزی و دفتر امور طیور و نپذیرفتن افراد متخصص و دلسوز برای صنعت طیور در تشکل‌ها و همچنین انجمن جوجه یک‌روزه کشور و بدنبال آن، حضور افرادی همسو با اقدامات مزورانه و غیر کارشناسانه خودشان و القاء نمودن نظرات غیر مستدل، بنظر واضح و مبرهن است که در آینده بسیار نزدیک کشور عاری از هرگونه صنعتگر و تولیدکننده فعال و بدون نقص باشد. چرا که بنظر فساد در لایه های گوناگون این صنعت رسوخ کرده و مسئولین سیاستگزاری طیور بجای اینکه هر ماهه با تشکیل کارگروه بدنبال تعیین میزان تولید و جوجه ریزی برای شکل گیری و بسترسازی مناسب برای تولیدکننده باشند، تولیدکننده ای که تعدادشان در سطح کشور ۵۰۰نفر یا ۵۰۰ واحد و در حال تولید برای ۳۰۰نفر یا ۳۰۰واحد است ولی در سال‌های گذشته تاکنون هیچگاه این بسترسازی و تصمیم سهل محقق نگردیده است.

سوالی که بر ذهن متبادر است این است که آیا واردات مرغ برای مسئولین بیشتر سوددهی ندارد؟

عرایض بنده همگان بر مبنا و مستندات موجود و مضبوط است که چرا از اول آبان ماه با تشکیل کارگروه ها تاکنون نتوانسته‌اند برای برنامه ریزی تولید جوجه و مرغ مصرفی کشور برنامه تبیین نمایند. این درحالی است که تمامی فرایند تولید جوجه و پرورش جوجه برای مرغ‌دار همه و همه زیر ذره بین وزارت جهاد کشاورزی است و لاغیر.

متاسفانه از بدو تولید و دولت های ادوار گذشته و حال شاهد هستیم که کشور را در شرایط خاص و بحرانی خطاب می نمایند! آیا این بحران نباید در طول زمان دچار تغییر گشته؟ آیا خود این بحران و شرایط خاص را مسئولین که در جای خودشان ننشسته رقم نمی زنند؟

معدوم سازی جوجه در شرایط کنونی برای تمامی تولیدکنندگان جوجه یکروزه است و بنده هم از این قاعده مستثنی نیستم شاید به صراحت عرض نمایم که هیچگاه صنعت طیور به آرامش و با یک برنامه ریزی مدون و جامع به ساحل نرسد! چرا که قبل از رسیدن به امورات این صنعت و دیگر صنعت‌های تولیدکننده کشور باید بدنبال نشتی ها و اصلاح تصمیم گیران و تصمیم سازان باشیم.

تولیدکننده و مرغداری که آرامش خاطر و ثبات اقتصادی و همچنین نبود سویا و نگرانی و اضطراب از قطع گاز خود را داشته باشد و جوجه را لغو نماید من هم چاره ای جز معدوم سازی ندارم./گیل خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=10796

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: