رهایی ۱۰ محکوم‌ به قصاص نفس در گیلان

به گزارش سوما؛ با وساطت مسؤولان اداره کل زندان‌های گیلان و همچنین روحیه سخاوتمندانه خانواده‌های اولیای دم، ۱۰ تن از حکم قصاص حتمی، رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

رضا محمدی اصل مدیرکل زندان‌های استان گیلان از بخشش ۱۰ محکوم‌ به قصاص در زندان‌های گیلان خبر داد و اظهار کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر و بی‌وقفه مجموعه فرهنگی اداره کل زندان‌ها، مددکاران و همچنین با روحیه سخاوتمندی و گذشت خانواده اولیای دم، فرایند رضایت گیری و این عفو قبال توجه به ثمر نشسته است.

وی با اشاره به اینکه اغلب افراد مورد عفو قرارگرفته در رده سنی جوانان هستند، افزود: این قشر نجات‌یافته از حکم قصاص قطعی می‌توانند به‌ عنوان بازوان قدرتمند تولید و اشتغال در جامعه فعالیت کنند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گیلان با اشاره به روحیه سخاوتمندانه و کریمانه گیلانیان گفت: بخشش این میزان عفو از محکومان قصاص که باید همین روزها شاهد به دار آویختن آن‌ها بودیم، قابل‌توجه و شایسته تحسین است.

محمدی اصل حفظ خونسردی و پرهیز از استرس را برای کاهش جرائم لازم و ضروری دانست و بیان کرد: ریشه بسیاری از جرائم خشن از جمله قتل‌ها، عصبانیت و فقدان مهارت کنترل خشم است که انتظار می‌رود افراد در معرض تهدید بهداشت روانی را جدی بگیرند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13304

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: