با حضور استاندار و رئیس شیلات کشور انجام شد:

رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه بچه ماهی در سواحل ۵ استان کشور

سومانیوز؛ استاندار گیلان گفت: رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه ماهیان استخوانی، خاویاری، دریایی و میگو به‌طور همزمان در دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و آبهای داخلی با حضور رئیس سازمان شیلات کشور و ارتباط تصویری با وزیر جهاد کشاورزی همراه تداوم مسیر خدمت دولت سیزدهم است.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ اسدالله عباسی در مراسم رهاسازی این میزان بچه ماهی و میگو با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم اعطای تسهیلات به تولیدات همگام با زیست بوم است، تصریح کرد: در اعطای تسهیلات اولویت با تولیدات همگام با زیست بوم استان است زیرا توجه به این امر منجر به زنجیره تولید و ارزش افزوده می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان، رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه بچه ماهی را یک ظرفیت برای استان‌های ساحلی کشور و شمالی دانست و گفت: از مجموع ۴۵۰ میلیون قطعه بچه آبزی که عملیات رهاسازی آنها امروز در این ۵ استان آغاز می‌شود،۳۰ میلیون قطعه بچه میگوست، ۵۰ میلیون قطعه بچه ماهی دریایی مختص آب‌های استان خوزستان و بقیه انواع بچه ماهیان استخوانی و خاویاری است که بیشتر آن در گیلان رهاسازی خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی خاویاری در گیلان رهاسازی شده بود، افزود: میزان رهاسازی بچه ماهیان خاویاری حدود ۳ میلیون قطعه است که عملیات رهاسازی این بچه ماهیان در استان گیلان انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اهتمام دولت سیزدهم در جلوگیری از انقراض ماهیان خاویاری بیان کرد: صید بی رویه برخی از کشورها باعث منقرض شده ماهی خاویار شده بود که جلو این امر گرفته شده است.

عباسی یکی از راه‌های تأمین امنیت غذایی را حفظ ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری دانست و بیان کرد: در دریا انواع ماهیان استخوانی و خاویاری وجود دارد که نقش مهمی در تأمین امنیت غذایی دارند، که در همین راستا یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم و تاکیدات شهید جمهور توسعه مراکز ذخایر ماهیان خاویاری و استخوانی بود و اقدامات خوبی در این خصوص در گیلان انجام شده است.

در این آیین که در ساحل رودخانه پل رود شهر کلاچای رودسر برگزار شد، همچنین از مدیرکل شیلات گیلان و تعدادی از فعالان حوزه شیلات تجلیل شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11518

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: