سرپرست اداره محیط زیست فومن خبر داد

رهاسازی یک فرد طاووسک در طبیعت فومن

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فومن گفت: یک فرد طاووسک پس از تیمار و اطمینان از وضعیت سلامت پرنده به آغوش طبیعت فومن بازگردانده شد.

ابراهیم غلامی با اعلام این خبر گفت: یک فرد پرنده تالابی طاووسک که توسط دوستداران طبیعت به این اداره آورده شده بود، پس از اطمینان از بهبودی وضعیت سلامتی پرنده در زیستگاه خود رهاسازی شد.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فومن بیان کرد: یکی از دوستداران طبیعت در محل سکونت خود طاووسکی را مشاهده کرد که از زیستگاهش جدا شده بود؛ بلافاصله آن را به این اداره تحویل داده و پس از تیمار و بازتوانی در زیستگاه خود رهاسازی شد.

وی ادامه داد: این پرنده زیبا جزو پرندگان در خطر انقراض قرار دارد و به همین روی، جزو پرنده های حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

غلامی با بیان اینکه طاووسک متعلق به راسته درنا شکلان است، گفت: این پرنده در تالاب های با نیزارهای وسیع و حاشیه دریاچه های با پوشش گیاهی انبوه به سر برده و در نیزارها آشیانه می سازد.

وی طاووسک را در ایران، بومی و نسبتا فراوان عنوان و خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه حیوان وحشی مصدوم، موارد را از طریق تلفن گویا ۱۵۴۰ اطلاع دهند و یا به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مراجعه کنند./ایسنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12741

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: