نامزد ریاست جمهوری:

رشد تولید خودروی داخلی با این کیفیت به صلاح کشور نیست

سومانیوز؛ دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس و یکی از نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری است که مواضع او درباره صنعت و بازار خودرو و مساله مهم واردات خودروهای با کیفیت بسیار جالب است.

به گزارش گروه رسانه ای  ایران – گرا ؛ وی در شبکه ایکس خود نوشت: «بیش از نیم قرن رانت کافی است و زمان آن فرا رسیده تا صنعت  خودرو داخلی با خودرو خارجی رقابت کند و البته  قانون واردات خودروهای نو و کارکرده در دولت بعدی بدون تردید اجرایی می شود..

این نامزد با تجربه انتخابات ریاست جمهوری در میزگرد انتخاباتی ضمن انتقاد از مصرف بالای سوخت خودروهای داخلی اعلام کرد: «سهم دولت در شرکت های  ایران خودرو و سایپا به‌ ترتیب هفت درصد و ۱۷ درصد است، اما به صورت غیرقانونی برای هیات مدیره تصمیم‌ گیری کرده، مدیرعامل تعیین و قیمت خودرو را دستوری می‌کند.

به اظهار وی، تمامی این موارد باعث افزایش بدهی شرکت‌های خودروساز داخلی می‌شود و در نهایت همین خودرو در شرایطی به دست خریداران می‌رسد که در مقایسه با کشورهای همسایه، حدود سه تا چهار برابر گران‌تر است.

قالیباف ادامه داد: «نیسان آبی تحویل خریدار می‌دهند که مصرف سوخت آن برابر با ۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و می‌گویند، قیمت بنزین باید به قیمت فوب خلیج فارس فروخته شود.

وی تصریح کرد: زمانی که مصرف خودروهای حاشیه خلیج فارس حدود چهار لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام می‌شود، باید خودرو داخلی هم به آن قیمت و کیفیت دست پیدا کند، سپس قیمت بنزین آزاد شود.

دکتر قالیباف یاد آور شد: نمی‌شود بی‌عرضگی دولت را از جیب مردم پرداخت کرد 

وی بیان کرد:خودروسازی یکی از صنایعی است که اغلب مردم مااز وضعیت آن ناراضی هستند؛نامزدها ریاست جمهوری نیز با آگاهی ازاین نارضایتی معمولا مانور زیادی می دهندوشعارهای پرزرق وبرقی برای بهبود وضعیت آن تنظیم می کنندتا شاید بدین شکل بخشی از آرای مردم رابه سصمت خود بکشانند.

وی عنوان کرد: در همین راستا تقریبا تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری برای انجام تبلیغات, به وضعیت فعلی تولیدو واردات خودرو نقد دارند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11627

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: