شهردار رشت:

رستوران دریایی در بستر تالاب عینک ساخته می شود

سومانیوز؛ شهردار رشت اعلام کرد: عملیات لایربوی، پشته گداری و بازرو سازی تالاب عینک ۸۵ درصد پیشرفت دارد و رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت ساخته می‌شود.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گزا؛ دکتر رحیم شوقی در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح لایروبی و ساماندهی تالاب عینک رشت، اظهار کرد: قرار داد حق الانتفاع تالاب عینک پس از جلسات فراوان بین شهرداری و آب منطقه‌ای پنجم فروردین ۱۴۰۲ منعقد و شهرداری با تمام امکانات به این عرصه ورود کرد.

وی از رفع ۳۹ مورد معارض مرتبط با تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: عملیات اجرایی لایروبی، بازو پشته سازی توسط پیمانکار از سوی شهرداری منطقه ۴ صورت گرفت.

شهردار رشت با بیان اینکه وسعت تالاب عینک از ۳.۲ هکتار به ۸.۳ هکتار افزایش یافته است، گفت: افزایش وسعت تالاب عینک متأثر از رفع معارض های  پهنه شماره ۳ بوده که امیدواریم در پهنه شماره ۲ نیز این اتفاق بیفتد.

شوقی، پشته گذاری را از دیگر اقدامات مسیر ساماندهی تالاب عینک برشمرد و بیان کرد: سرعت بخشی به کار ساماندهی تالاب عینک از مطالبات جدی رشتوندان است‌.

شهردار رشت از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در بخش لایروبی، پشته گذاری و بازوسازی تالاب عینک خبر داد و گفت: کلیه عملیات اجرایی این پروژه تا پایان مهرماه به اتمام می‌رسد.

وی از راه اندازی رستوران دریایی در بستر تالاب عینک رشت خبر داد و افزود: در کنار راه اندازی رستوران دریایی، فضای رینگ دوچرخه سواری و پیاده راه و مبلمان شهری، فضای سبز و روشنایی، فضای ماهیگیری و پرنده نگری نیز در دستور کار قرار دارد.

شهردار رشت تصریح کرد: با انجام محاسبات برنامه ریزی لازم بزودی شاهد آماده سازی طرح برای انجام مناقصه و اجرای عملیات خواهیم بود که امیدواریم با حمایت شورای اسلامی تا پایان سال شاهد بهره برداری از پهنه شماره ۳ باشیم./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11832

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: