اردوی راویان پیشرفت رسانه ها از شرکت دارویی کاسپین تامین بازدید کردند

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا، سرهنگ پاسدار عباس اسکندری رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان گیلان با اشاره به اهمیت اجرای طرح اردوی راویان پیشرفت خاطرنشان کرد: اردوی راویان پیشرفت که با حضور تلاشگران عرصه رسانه در حوزه های مختلف برگزار می شود روایت پیشرفت و دستارودهای نظام، امیدآفرینی در جامعه و انتشار در سطح اقشار جامعه است.

وی افزود: بازدید از شرکت دارویی کاسپین تامین در قالب اردوی راویان پیشرفت با همکاری بسیج کارگری، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان و همچنین بسیج رسانه صورت گرفته است.

سرهنگ اسکندری با تاکید بر اینکه قدرت بسیج کنندگی بسیج، منجر به همدلی، وفاق و هم افزایی متولیان جامعه کار و تولید استان می شود، اذعان کرد: این مهم در سایه فرهنگ و تفکر بسیجی محقق می شود‌.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان ”جهش تولید با مشارکت مردم” از سوی رهبرمعظم انقلاب تصریح کرد: راهبرد اساسی کشور جهش تولید با مشارکت مردم و راهبرد دشمن نیز فروپاشی اقتصاد کشور است، راهبرد جلوگیری از فروپاشی اقتصاد کشور بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب “تولید” است که می بایست با مشارکت مردم تحقق یابد و این مشارکت مردم، به میدان آوردن همت، سرمایه و ابتکار مردم است.

سرهنگ‌اسکندری با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب مدظله العالی منافع کشور را حول سه محور ایمان، امید، اتحاد و همبستگی مطرح می کنند، تصریح کرد: رسانه ها در تبیین دستاوردهای نظام، القای امید در جامعه و همچنین تحقق شعار سال جاری نقش مهمی بر عهده دارند.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان گیلان گفت: خبرنگاران خط مقدم جنگ در جبهه اقتصادی هستند و پیش بردن فعالیت هایشان با نگاه مقام‌معظم رهبری مدظله العالی موفقیت به دنبال خواهد داشت.

جهاد تبیین فریضه است

سرهنگ پاسدار مهدی پارسا رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان ضمن تبریک به مناسبت هفته کار و کارگر به متولیان حوزه کار و تولید گفت: بنا بر فرمایشات مقام معظم‌رهبری مدظله العالی اگر دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی روایت اول از سوی رسانه های داخلی نباشد دشمنان هر طور که بخواهند روایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین یک فریضه است، تصریح کرد: رسانه ها نقش مهمی در تبیین دستاوردهای نظام دارند و دشمنان نیز به دنبال القای ناامیدی در جامعه و سیاه نمایی محض هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه خبرنگاران می توانند با سلاح قلم خود پیشرفت ها و دستاوردهای نظام را جهت آگاهی و القای امید به جامعه بیان کنند، خاطرنشان کرد: شرکت کاسپین تامین با فعالیت اقتصادی خود در زمینه تولید دارو و صادرات نقش مهمی در عدم خروج ارز از کشور و چرخه اقتصادی کشور دارد.

ایجاد ۳۵ هزار شغل در گیلان

سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان صبح امروز در حاشیه اردوی راویان پیشرفت و بازدید خبرنگاران از شرکت دارویی کاسپین تامین اظهار کرد: با توجه به اعمال تحریم های دشمن در عرصه های مختلف از جمله عرصه دارویی، فعالیت شرکت کاسپین تامین در راستای تولید دارو و ارایه خدمات به مردم در حوزه سلامت جهادی مضاعف است.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان تنظیم روابط کارگر و کارفرما و رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی است، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۵ هزار پرونده اعم از بدوی و تجدیدنظر موجود است که در مراجع شبه قضایی اداره کل برای آن ها دادنامه صادر شده؛ آرای صادره نیز در مراجع قضایی قابل اجرا می باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به انجام سالانه ۱۲ هزار بازرسی از کارگاه های مشمول کار تصریح کرد: ۷ هزار بازرسی به صورت دوره ای و مستمر و طبق برنامه بوده که نظارت بر حق و حقوق کارگران و ایمنی آنها را شامل می شود مابقی به صورت موردی انجام و مربوط به مشاغل سخت و زیان آور و اتباع و حوادث ناشی از کار و … می شود.

وی انجام ۴۴ هزار نفر ساعت آموزش به کارگران و کارفرمایان و مسئولان ایمنی کارگاه ها را از اقدامات اجرایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد و گفت: طی سال گذشته ۱۵۰ کارفرمای متخلف به دادگاه معرفی شد و کاهش ۱۱ درصدی حوادث ناشی از کار در حوزه ایمنی اعم از آموزش و نظارت و معرفی به دادگاه و بازرسی و… حاصل اقدامات این اداره کل بوده است.

آقاجانی؛ برگزاری اردوهای راویان پیشرفت را فرصت مناسبی برای بیان پیشرفت ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف از جمله عرصه کار و تولید عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه روابط کار، اقدامات موثری از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان صورت گرفته است، تصریح کرد: در راستای رسیدگی به پرونده های کارگری از ظرفیت کارشناسان رسمی جهت جلوگیری از تضییع حق کارگر و کارفرما استفاده می شود.

آقاجانی در خصوص اقدامات تشکلات کارگری تصریح کرد: تشکلات کارگری علاوه بر حفظ تعامل بین کارگر و کارفرما، مطالبات کارگران را پیگیری می کند و اجازه نمی دهد به تولید خدشه ای وارد شود.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرجع و ملجا کارگران در تحقق مطالبات قانونی است، خاطر نشان کرد: ایجاد ۱۶ طرح طبقه بندی جدید مشاغل طی دو سال و نیم اخیر و متناسب سازی حقوق کارگران بر اساس توانایی ها و ویژگی های شغلی از اقدامات مثبت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان می باشد‌.

وی اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای جامعه کارگری در مناسبت های مختلف، پیگیری مسائل بهداشتی و درمانی کارگران، برگزاری دوره های آموزشی و اعزام مدرس جهت برگزاری کارگاه هایی در حوزه آسیب های اجتماعی کارگران از قبیل اعتیاد، طلاق و … را از اقدامات موثر جهت ارایه خدمات به بخش تولید و کارگری عنوان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه تعهد ایجاد اشتغال طی سال گذشته در استان ۳۲ هزار شغل بوده است، خاطرنشان کرد: ۳۵ هزار شغل در استان ایجاد شد و تعهد اشتغال در استان تحقق ۱۰۹ درصدی داشته است.

وی گفت: براساس آمارهای سامانه رصد اشتغال، ۴۰ درصد مشاغل ثبت شده ناشی از صدور مجوزها و پروانه های صنفی بوده است که منجر به راه اندازی کسب و کار شده، تعدادی از مشاغل نیز از طریق تسهیلات در بخش های تولید و خدمات، کشاورزی، صنعت و گردشگری ایجاد شده است.

وی احیای بنگاه های راکد و نیمه فعال، ایجاد مشاغل خرد و خانگی، آموزش و توانمندسازی و پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش دستگاه های حمایتی را بخش دیگری از این اشتغال ها عنوان کرد‌.

آقاجانی با اشاره به اینکه برنامه های دولت سیزدهم در راستای اشتغال، منجر به کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در کشور شده است، یادآور شد: نرخ بیکاری گیلان حدود سه درصد کاهش و مشارکت اقتصادی گیلان نیز رشد داشته است و از آنجایی که مشارکت اقتصادی یکی از شاخص های مهم بازار کار است این نرخ در گیلان چهار درصد بالاتر از میانگین کشوری می باشد.

وی یادآور شد: افزایش ۳۵ درصدی مزد و تخصیص حق تاهل برای کارگران از برنامه های اجرایی دولت سیزدهم در راستای ارایه خدمات به کارگران است.

آقاجانی با بیان اینکه بیمارستان شهید املاکی در کومله شهرستان لنگرود نیز جهت ارایه خدمات به کارگران و بازنشستگان احداث شده است، خاطرنشان کرد: امید است با تلاش ها و حمایت های مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان و کشور، ظرفیت های درمانی حوزه کارگری افزایش و ارتقا یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان یادآور شد: اگر نگاه به حوزه کار و تولید نگاهی ارزش مدار باشد پیشرفت واقعی با تلاش رقم خواهد خورد.

تولید ۲۷۵ میلیون عدد دارو در شرکت کاسپین تامین

روزبه رسولی مدیرعامل شرکت دارویی کاسپین تامین صبح امروز در جریان بازدید خبرنگاران استان در قالب اردوی راویان پیشرفت از این شرکت اظهار کرد: شرکت کاسپین تامین از شرکت هایی است که تولد آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده، در سال ۱۳۶۲ در زمان جنگ عراق علیه ایران در اداره شرکت های تهران به ثبت رسید و در اواسط دهه ۷۰ توسط متخصصین ایرانی راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه طی سال ۱۳۷۵ بهره برداری از شرکت کاسپین تامین به صورت رسمی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: این شرکت بزرگترین تولید کننده آمپول در کشور است و در تولید این محصول رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است و طی سال گذشته نیز توانست سهم خود را در بازار به بیش از ۳۰ درصد ارتقا دهد‌.

مدیرعامل شرکت کاسپین تامین تصریح کرد: اهمیت راه اندازی و فعالیت این شرکت زمانی بیشتر می شود که در دنیا تجارت و اقتصاد به خودی خود یک جنگ است و کشور ایران نیز سال ها در تحریم به سر می برد و درگیر جنگ اقتصادی است.

وی با بیان اینکه طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ آمار عددی تولید در شرکت کاسپین تامین افزایش یافته است، اذعان کرد: در سال ۴۰۱ و ۴۰۲ آمار عددی تولید بالا، تولید عددی این شرکت افزایش یافته و ۲۷۵ میلیون عدد دارو تولید و به بازار عرضه کرده است.

مدیرعامل شرکت کاسپین تامین از وجود ۱۳۰ پروانه دارویی در شرکت کاسپین تامین خبر داد و گفت: ۱۵ قلم دارو بصورت انحصاری در این شرکت تولید می شود.

وی از تعهد و انجام مسوولیت های اجتماعی شرکت کاسپین تامین گفت و ادامه داد: داروهایی هستند که برای تولید سود اقتصادی ندارند اما این داروها مهم و کلیدی می باشند، یکی از این داروها برای نوزادان تازه متولد شده مورد استفاده قرار می گیرد که با آن جلوی مرگ نوزاد گرفته می شود این دارو در شرکت کاسپین تامین تولید و با قیمت ۱۵ هزارتومان به بازار عرضه می شود در حالی که قیمت این دارو ۵ میلیون تومان است، شرکت کاسپین دارو در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود و کمک به هموطنان این دارو را تولید و به بازار عرضه می کند.

رسولی داروهای تخصصی و فوق تخصصی، بیهوشی، قلب و عروق، درد و ضد درد و آنتی بیوتیک های عمومی و بیمارستانی را از داروهایی عنوان کرد که توسط شرکت کاسپین تامین تولید می شوند.

وی تعداد پرسنل شرکت کاسپین تامین را ۵۰۰ نفر بیان کرد و گفت: ۳۰۰ نفر از پرسنل دارای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر هستند و پزشک، داروساز و … در اینجا مشغول فعالیت می باشند.

مدیرعامل شرکت کاسپین تامین یادآورشد: شرکت کاسپین تامین شرکتی بر مبنای دانش و بر محور علم روز دنیا است.

وی در خصوص جمع آوری دفاتر مرکزی شرکت کاسپین تامین در تهران اظهار کرد: در راستای اجرایی کردن سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جمع آوری دفاتر مرکزی، شرکت کاسپین تامین اولین شرکتی بود که این ماموریت را به انجام رساند و هم اکنون تمامی کارهای تخصصی در این کارخانه و در شهر رشت انجام می شود.

رسولی با اشاره به صادرات دارو توسط شرکت کاسپین تامین گفت: این شرکت صادر کننده دارو به کشورهای افغانستان، عراق، عمان، ازبکستان است و در گذشته به اوکراین نیز صادرات داشته است.

مدیرعامل شرکت کاسپین تامین گفت: این شرکت طی سال گذشته جزء سه شرکت اول بورسی در بخش دارویی و صادرات بوده و در بخش تولید دارو نیز رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: تمام آمپول ها توسط شرکت کاسپین تامین تولید می شوند و این شرکت با تولید ۲۷۵ میلیون عدد دارو علاوه بر ایجاد مشاغل مستقیم و غیرمستقیم با انجام صادرات در ارزآوری، گرداندن چرخه تولید و اقتصاد کشور نقش مهمی بر عهده دارد.

رسولی؛ انگیزه، تمرکز در انجام کار، سخت کوشی، اخلاق مداری و تلاش پرسنل را رمز موفقیت شرکت کاسپین تامین عنوان کرد و گفت: با وجود تحریم ها و شرایط سخت اتفاقات خوبی در این شرکت رقم خورد و اتفاقات مالی شرکت کاسپین تامین طی سال های اخیر بی سابقه بود. وی گفت: دریافت پروانه برای تولید ۱۰ قلم داروی جدید از برنامه های شرکت کاسپین تامین است.

مدیرعامل شرکت کاسپین تامین یادآور شد: شرکت کاسپین تامین در راستای پیشگیری از آلودگی محیط زیست و جمع آوری پسماند دارویی دارای تصفیه خانه است که پساب آن در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است خبرنگاران از بخش های مختلف شرکت دارویی کاسپین تامین بازدید به عمل آورند و از نزدیک با فرایند تولید در این شرکت آشنا شدند .

اهدای شاخه گل به پزشکان و کارگران شاغل در این شرکت با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات و همچنین رئیس سازمان بسیج رسانه استان از دیگر برنامه های اردوی راویان پیشرفت بود.

 

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.