راویان پیشرفت انگیزه ها و آرزوهایمان را بزرگ تر، درست تر و عمیق تر می کنند

به گزارش سوما؛ دادمان در اولین عصر خاطره «روایت پیشرفت» در گیلان گفت: راویان پیشرفت با روایت صادقانه و هنرمندانه چیزی که در ایران غیور اتفاق می افتد، می توانند انگیزه ها و آرزوهایمان را بزرگ تر، درست تر و عمیق تر کنند.

 

 

محمدمهدی دادمان_رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی  در اولین عصر خاطره «روایت پیشرفت» در گیلان ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر، از تیم پرتلاش، کوشا و خوش ذوق روایت پیشرفت گیلان که توانستند با تحقیق و پژوهش دارایی های عظیم ایرانی و گیلانی را پیش چشم مخاطب بنمایانند، قدردانی کرد.

وی افزود: راویان پیشرفت با روایت صادقانه و هنرمندانه چیزی که در ایران غیور و گیلان دوست داشتنی اتفاق می افتد می توانند انگیزه ها و آرزوهایمان را بزرگ تر، درست تر و عمیق تر کنند.

 

حمیده دانش‌کاظمی_همسر علی اخوین انصاری، استاندار شهید گیلان که مهمان ویژه این مراسم بود نیز با تبریک عید غدیر اظهار کرد: غدیر تنها عید مسلمین به ویژه شیعیان است که باید به طور شایسته گرامیداشت.

وی با ابراز خرسندی از میزان پیشرفت مردمان استان گیلان بیان کرد: در سال ۵۸ که با شهید اخوین انصاری به گیلان آمدیم نه تنها پیشرفت معنایی نداشت بلکه همه چیز در حال پسرفت بود.

دانش‌کاظمی اظهار کرد: وقتی مردم به حضور استانداری که از آمریکا به گیلان جهت خدمت آمده بود مخالفت کردند، شهید انصاری به آنان گفتند که من نیامده ام که استانداری کنم بلکه آمده ام با شما استان داری کنیم.

وی به خرید تخم ابریشم و توزیع رایگان آن بین مردم در آن سال اشاره و اذعان کرد: یکی از محکومیت های انصاری از نظر بنی صدر این بود که چرا استاندار تخم ابریشم را که از خارج خریداری شده رایگان در اخیار مردمش قرار داده است.

دانش‌کاظمی، گیلان را در آن سال ها یکی از پایگاه های اصلی مسعود رجوی و گروه منافقین عنوان کرد و گفت: وقتی انصاری را کشتند، پول خونش را از من گرفتند و فردی که او را کشت اقرار کرد که این پول در برابر خون شهید انصاری بسیار کم بوده است.

وی همچنین به کم لطفی صدا و سیما در زمانی که استانداری را به آتش کشیدند اشاره کرد و افزود: شهید انصاری مسئولی بود که وقتی کلید درب پشتی ساختمان استانداری برای فرار در موقع اضطراری را به او دادند آنرا به دور انداخت و شجاعانه ایستاد.

دانش‌کاظمی خاطر نشان کرد: مسئولینی همچون شهید انصاری در آن دوران بودند که پای نظام و انقلابشان جان دادند و معتقد بودند اگر کاری برای این نظام می کنیم باید درست و صادقانه باشد و تا بتوانیم سرمان را راحت روی زمین بگذاریم.

وی با بیان اینکه اصالتا تهرانی هستم اما معتقدم اکنون اهل شهری هستم که خون عزیزترینم در آنجا به زمین ریخته شده است، ابراز امیدواری کرد: روزی برسد که گیلان را به مراتب در جایگاه بالاتری از شهرهای دیگر کشور ببینم.

سیدرسول منفرد_ رئیس حوزه هنری گیلان نیز با تاکید بر اینکه روایت پیشرفت باید برای ما مهم باشد، اظهار کرد: در چالش ها بیشتر نیازمند روایت تجربه از الگوهای موفق هستیم.

وی به ضرورت کنشگری در جامعه امروزی همراه با جسارت و گاها پرداخت هزینه اشاره کرد و گفت: روایت پیشرفت جزو الزامات جامعه است.

منفرد با انتقاد از برخی تعلل ها در روایت دستاوردها بر تبدیل شدن آن به یک فرهنگ تاکید کرد و افزود: الگوهای موفق نباید جامعه را از روایت ها و تجربه های خود محروم کنند.

در این مراسم همچنین سجاد حبیبی، فاطمه دریساوی، غلامرضا محمدپور، پونه نیکوی و فرشته یحیی‌پور روایتی از پیشرفت و ایجاد تحول کاری، فرهنگی، زیست محیطی، اقتصادی و… خود در جامعه را برای حاضرین به اشتراک گذاشتند.

گفتنی است، دفتر هنر و ادبیات پیشرفت حوزه هنری گیلان در این مراسم از چند پوستر روایت پیشرفت در گیلان رونمایی کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12381

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: