با حضور سرپرست ریاست جمهوری:

راه آهن کاسپین فردا افتتاح می شود

سومانیوز؛ معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور اعلام کرد: خط ریلی رشت - بندر کاسپین فردا پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه با حضور سرپرست ریاست جمهوری ایران افتتاح خواهد شد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ عباس خطیبی  افزود: این خط ریلی ۳۷ کیلومتری به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی و اولویت‌دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال – جنوب با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری، به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور تاکید کرد: پیش‌از این نیز چند بار زمینه افتتاح این خط ریلی ” بین رشت تا بندر انزلی و بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی” فراهم شد، ولی  به دلایلی محقق نشد، این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: این پروژه ریلی از شرایط راهبردی بسیار بالایی برخوردار است که باید هرچه سریع‌تر افتتاح و وارد مدار فعالیت شود، زیرا از لحاظ ترانزیت و حمل و نقل بار برای کشور حائز اهمیت است.

خطیبی بیان کرد: راه‌آهن یاد شده با اعتبار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال احداث و ارزش روز آن بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال برآورد می شود و  آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند.

قرار بود، این راه آهن دهه فجر سال گذشته و سپس فروردین امسال با حضور شهید جمهور آیت الله رئیسی افتتاح شود..

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11629

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: