در جلسه بررسی مسائل برنج و شالیکاران استان های شمالی کشور با حضور معاون اول رئیس‌ جمهور مطرح شد:

واردات برنج خارجی همچنان ممنوع است

در جلسه بررسی مسائل برنج و شالیکاران استان های شمالی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور، مقرر شد با همکاری و هماهنگی بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی و ایجاد خط اعتباری و ارایه مشوق های لازم از جمله تسهیلات بانکی برای شرکت های بزرگ زنجیره ای، برنج انبارهای استان های شمالی کشور در اسرع وقت خریداری شود.

دکتر محمد مخبر در این جلسه که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استانداران گیلان، مازندران و گلستان برگزار شد، تصریح کرد: پس از خرید برنج کشاورزان استان های شمالی، هر چه سریعتر کارگروهی با حضور یک نماینده از استانداران شمالی کشور برای بررسی وضعیت تولید برنج و نیاز مصرف سرانه داخلی و برنامه ریزی آتی در خصوص این محصول تشکیل شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر حمایت از محصولات تولیدی کشاورزان استان های شمالی کشور افزود: تا زمانی که برنج کشاورزان داخلی در انبارها موجود و ذخیره شده است، همچنان از ثبت سفارش و واردات این محصول جلوگیری شود.

وزیر جهاد کشاورزی نیز با ارائه گزارشی در خصوص کاهش ۴۲ درصدی واردات برنج در ۹ ماهه سال جاری به نسبت سال گذشته و جلوگیری از ثبت سفارش واردات پس از دستور معاون اول رئیس‌جمهور در تابستان، بر حمایت همه جانبه از برنج تولید داخل و زمینه سازی برای ایجاد بازارهای صادراتی تأکید کرد.

همچنین در این جلسه دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان و استانداران استان های شمالی کشور گزارشی از ظرفیت برنج تجاری (طارم و هاشمی) و انواع برنج پرمحصول، سرانه مصرف برنج در استان های خود و کشور، هزینه تمام شده تولید برنج، میزان تولید برنج در سه استان شمالی کشور و میزان موجودی و ذخیره برنج در انبارها ارایه و بر ضرورت خریداری هر چه سریعتر محصول برنج کشاورزان استان های شمالی کشور تاکید کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=14458

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: