دکتر عباسی استاندار در افتتاح پروژه های راهداری گیلان در فومن؛

موانع صدور سند اراضی روستایی در گیلان برداشته شود

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان با بیان اینکه در ارتباط با ماده چهار موضوع اثبات زمین‌های متعلق به روستائیان در این استان گام‌های خوبی برداشته شده‌است، گفت: برای رفع موانع صدور سند اراضی روستایی در گیلان باید اقدامات لازم صورت گیرد.

اسدالله عباسی به مناسبت هفته دولت در افتتاح پروژه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان بعد از افتتاح پل روستای سیدآباد فومن و بازدید از آخرین وضعیت احداث پل روستای کلفت بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: در اجرای ماده چهار، ۳۶۴ هکتار از اراضی روستایی شهرستان فومن آزادسازی و سند صادر شده‌است.

وی با اشاره به مشکلات به جامانده از گذشته در بخش‌های مختلف از جمله احداث پل و راه و سایر موارد افزود: سال ۹۷ خسارت سنگین و مشکلاتی به دلیل سیلاب و خرابی و از بین رفتن پل‌ها در مناطقی از جمله فومن، شفت، اسالم و رودسر ایجاد شد که برای رفع مشکلات به جامانده از گذشته اقداماتی خوبی انجام گرفته و در دست است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه در حال جبران عقب ماندگی‌های به جا مانده از گذشته هستیم، خاطر نشان کرد: باید عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم از اینرو برای تحقق این مهم باید وقت بیشتری گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مردم برای ما مهم بوده و در این بخش توجه جدی وجود دارد، اظهار کرد: ما دولت خدمتگزار و صادق الوعد هستیم، مدیران پای کار هستند و اگر مدیری پای کار نباشد باید از مسئولیت خود کنار برود.

 دکترعباسی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گیلان در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی اضافه کرد: چای یکی از ظرفیت‌های حوزه کشاورزی استان است و چایکاران زحمات زیادی برای تولید و برداشت این محصول متحمل می‌شوند بنابراین فعالان این عرصه باید حمایت شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه امسال به توجه به بارندگی، تولید برگ سبز چای در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: در پرداخت مطالبات چایکاران  تاخیر وجود دارد که برای پرداخت به روز مطالبات تلاش می شود.

وی با اشاره به برنج باقیمانده سال گذشته برنجکاران گیلان و با تشریح پی‌گیری‌ها برای رفع این مشکل و حمایت دولت از برنجکاران با خرید توافقی و تضمینی برنج مازاد کشاورزان خاطر نشان کرد: تولیدات کشاورزی حمایت می‌شود.

 دکترعباسی به سفر تیرماه وزیر جهاد کشاورزی به گیلان اشاره کرد و افزود: در این سفر وزیر جهاد کشاورزی از بخش‌های مختلف کشاورزی گیلان بازدید کرد و جلسه خوبی در استانداری برگزار شد که ثمرات آن به نفع کشاورزان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تولیدکنندگان حوزه کشاورزی نباید نگران باشند، اظهار کرد: دولت از تولید و تولیدکنندگان حمایت می‌کند و ما نیز در استان به این مهم توجه داریم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری اظهار کرد: مشارکت اقتصادی در گیلان ۴۷.۱ دهم درصد و ۶ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

هشت پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان  با اعتبار هزار و ۲۰ میلیارد ریال به صورت متمرکز با افتتاح پل ارتباطی روستای سیدآباد فومن با حضور استاندار به بهره‌برداری رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=12670

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: