آیت‌الله فلاحتی:

دشمنان در حال زدودن سیاهی از چهره آمریکا بودند‌

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: دشمنان در حال زدودن سیاهی از چهره آمریکا بودند‌ اما جنایات و حوادث اخیر همه‌چیز را آشکارتر کرد و اکنون بهترین فرصت برای شناساندن آمریکا به جوانان است.

آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان امروز، ۳۰ مهرماه در دیدار با ائمه جمعه استان گیلان به‌منظور حمایت همه‌جانبه ائمه جمعه از مردم مظلوم فلسطین و غزه با اشاره به جمله‌ای از امیرالمومنین علی(ع)‌ درباره اقدام به‌موقع و استفاده از فرصت‌های زندگی اظهار کرد: با توجه به بیانات امیرالمومنین علی(ع)، خداوند وقتی ببیند، بنده‌اش در رفتار و گفتار صادق است، دشمنانش را سرنگون و نصرت خود را متوجه مؤمنان خواهد کرد. انسان با نابودی دشمنانش احساس نشاط و سرور می‌یابد و آن زمان است که «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا و إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا» تحقق می‌یابد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان در حال زدودن سیاهی از چهره آمریکا بودند‌ اما جنایات و حوادث اخیر همه‌چیز را آشکارتر کرد و اکنون بهترین فرصت برای شناساندن آمریکا به جوانان است، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند مستندات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها مستقیما در حال اداره این جنگ در غزه هستند.

وی با اشاره به حملات جنایتکارانه صهیونیست‌ها برای قتل‌ عام انسان‌های بی‌گناه و زنان و کودکان گفت: دشمن در حال عقب‌نشینی است اما در حوزه رسانه اقدام به شبهه‌افکنی می‌کند و لذا یکی از وظایف اخیر ائمه جمعه پاسخگویی به شبهات است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان از ائمه جمعه خواست که در سخنان‌‌شان، جوانان و نوجوانان را مورد خطاب و توجه بیشتری قرار دهند و بیان کرد: جوان از اینکه مورد توجه قرار گیرد لذت می‌برد و این موضوع باید مدنظر ائمه جمعه باشد از طرفی بیش از چندین هزار نفر از جوانان هلال احمر گیلان و مردم برای کمک به مردم مظلوم اعلام آمادگی کردند، که بسیار مهم است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی هیچ کشوری به‌صورت تمام‌ عیار اشغال نشد اما قبل از انقلاب، چندین کشور از جمله فلسطین اشغال شد، تصریح کرد: دشمنان در افغانستان، یمن، سوریه، عراق و سایر کشورها نیز قصد داشتند جا خوش کنند و نقشه راه کشیدند اما نتوانستند و جمهوری اسلامی با مدیریت سیاسی از سوی امامین انقلاب توانست در ایجاد جبهه مقاومت موفق عمل کند و در عین حال شاخ آمریکایی‌ها و قدرت‌های جهانی را به ویژه در غرب آسیا شکست؛ در ادامه اتحاد جماهیر شوروی هم متلاشی شد که نشان از تأثیر جمهوری اسلامی در منطقه دارد.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی بدون مداخله مستقیم توانست آمریکایی‌ها را از افغانستان و غرب آسیا بیرون کند، گفت: یمن بیش از دو قرن، یک استان عربستان بود و رئیس بانک، وزیر و فرمانده ارتش آن‌ها توسط سعودی‌ها تعیین می‌شد اما با الگوگیری از جمهوری اسلامی توانست مقاومت هشت‌ساله داشته باشد.

وی با اشاره به سیاست‌های درست جمهوری اسلامی در منطقه تأکید کرد: جمهوری اسلامی همواره با حمایت معنوی و تربیت نیروهای توانمند و اقدام به‌موقع توانست طوری حرکت کند که متهم به دخالت نشود و به موفقیت برسد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به موفقیت‌های فلسطینی‌ها در طوفان الاقصی گفت: اسیر و یا کشته شدن حدود دو هزار صهیونیست در عملیات اخیر، در طول ۷۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است و یک پیروزی بزرگ محسوب می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی به سخنان رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرانی‌های خود فرموده بودند که بسیاری از حرکات ناموزون در اطراف ما و غرب آسیا با این هدف صورت می‌گیرد تا معادله‌سازی کرده و ایران را درگیر بحران کنند.

امام جمعه رشت بیان کرد: دشمن در تلاش است تا ایران مستقیما وارد معرکه شود اما سیاست جمهوری اسلامی و درایت رهبر معظم انقلاب این است که خواسته دشمن تحقق نیابد و ورود مستقیم باید به‌موقع و در زمان درست رخ دهد.

وی خطاب به ائمه جمعه گفت: بدانید رهبر معظم انقلاب توسط امام زمان(عج) هدایت و ارشاد می‌شوند زیرا این مسائل و اتفاقات مربوط به دنیای اسلام، مسلمانان و هدایت بشریت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه قدرت‌های جهانی با داشتن بزرگترین جنگ‌افزارهای نظامی در مقابل افغانستان، یمن،‌ فلسطین، سوریه و عراق ناکام ماندند، افزود: ورود مستقیم جمهوری اسلامی به معادلات جنگ، هدف دشمن است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ضرورت دوری از هرگونه التهاب‌آفرینی در جامعه تأکید کرد: ائمه جمعه در خطبه‌ها سعی کنند کوتاه سخن بگویند و اگر‌ به نکته‌ای از رهبری اشاره کردید، عین جمله و نکته رهبری را بخوانید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13108

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: