در حادثه فرو ریزی هتل ایران بندر انزلی کسی آسیب ندید

وحید پورحضرت شهردار بندرانزلی امروز توضیح داد: هتل ایران بندرانزلی که در ۲۳ آذرماه امسال دچار حریق شده بود قسمت جنوبی آن بعد از ظهر امروز ریزش کرد.

شهردار بندرانزلی با اشاره به خسارت ۲ خودرو بر اثر ریزش هتل ایران گفت: بر اثر ریزش ساختمان هتل  به دو دستگاه خودروی پارک شده در حاشیه هتل قدیمی  خسارت وارد آمد که خوشبختانه خودروها فاقد سرنشین بود و کسی آسیب جسمی ندید. به گفته وی، بعد از آتش سوزی آذر ماه امسال به وجود پیگیری‌های رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انزلی برای انتقال آن از مالک به بخش خصوصی برای حفظ ساختمان، مالکانش همکاری نکردند.

ساختمان هتل ایران شهر بندر انزلی متعلق به دوره پهلوی اول است  و در محدوده بافت تاریخی شهر انزلی قرار دارد.

بررسی‌های اولیه، شواهد و قرائن حکایت از آن دارد بنای هتل ایران انزلی دارای استحکام بخشی بسیار خوبی برخوردار بوده است و هیچ مشکلی در تاسیسات این مجموعه در طی بررسی‌های قبلی مشاهده نشده و با توجه به اینکه این بنا در شامگاه روز پنج‌شنبه دچار حریق شده جای بحث و نیازمند بررسی‌های کارشناسان دارد.

مالک و بهره برداران هتل موظف به مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی بودند و به آنها اعلام شده بود در صورت تمایل به واگذاری نیز سرمایه‌گذاران مختلف برای اجاره و تملک و بازسازی ساختمان ابراز علاقه و آمادگی کرده اند.

بندرانزلی به غیر از این هتل قدیمی ۱۲ بنای مشهور و قدیمی دیگر دارد که مناره انزلی، ساختمان معتمدی، بنای شمس العماره، عمارت صدری، بنای کاخ خوشتاریا، کاخ میان پشته، موزیک جیگا، ساختمان دادگستری، ساختمان قندچیان، ساختمان داوود زاده، ساختمان بانک روس و مسافرخانه آرارات از آن جمله هستند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=16263

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: