در جلسه وبیناری با رئیس سازمان منابع طبیعی مطرح شد:

تصویب روز شهادت سردار جنگل، برای آغاز رسمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور

رئیس سازمان منابع طبیعی، از انتخاب سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی به عنوان آغاز رسمی طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور خبر داد و گفت: از شنبه، ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور را آغاز می‌کنیم.

رئیس سازمان منابع طبیعی، از انتخاب سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی به عنوان آغاز رسمی طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور خبر داد و گفت: از شنبه، ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور را آغاز می‌کنیم.

عباسعلی نوبخت  در جلسه وبیناری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت  از آغاز نهالکاری‌ها در اکثر استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: طی نشست‌های قبلی مقرر شده بود که از ۱۶ آذرماه امسال طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت رسما در کشور آغاز شود.

وی با اشاره به شرایط نامساعد جوی همزمان با ۱۶ آذرماه، افزود: با توجه به مطالبه سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه استان گیلان، این تصمیم گرفته شد که ۱۱ آذرماه، سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی را به عنوان آغاز رسمی طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور انتخاب کنیم.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، با بیان اینکه از شنبه، ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور را آغاز می‌کنیم، گفت: در این مدت نشست‌های مختلفی را با صدا و سیما و شبکه های یک و دو سیما داشتیم و مقرر شد نهایت همکاری را با این طرح داشته باشند.

نوبخت از اعزام گروه‌های برنامه‌ساز شبکه یک و دو به استان‌ها جهت پوشش طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت خبر داد و عنوان کرد: این پوشش رسانه‌ای در شبکه دو به صورت زنده و سراسری خواهد بود.

وی از مدیران استان‌ها خواست نهایت همکاری را با گروه‌های تلویزیونی داشته باشند و تاکید کرد: استفاده از رسانه ملی بهترین روش برای تبدیل فرهنگ کاشت درخت به فرهنگ عمومی است.

رئیس سازمان منابع طبیعی با بیان اینکه کاشت درخت باید در رسانه ملی تبلیغ شود، خواستار راه‌اندازی کد دستوری (USSD) طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت شد و خاطرنشان کرد: تمام مراحل این طرح اعم از تولید، انتقال و کاشت نهال و… باید به مردم اطلاع‌رسانی شود و در این اطلاع‌رسانی‌ها باید صادق باشیم.

وی کد دستوری مذکور را ویژه اطلاع رسانی به مردم از روند طرح کاشت یک میلیارد درخت دانست و یادآور شد: آمار نهال‌های باقی مانده در عرصه‌ها در سال آینده ارائه می‌شود؛ البته برخی از استان‌ها همراه با نهالکاری، بذرکاری هم دارند که آمار مربوط به بذرهای سبز شده نیز محاسبه و اعلام می‌شود.

نوبخت اضافه کرد: از طریق کد دستوری کاشت یک میلیارد درخت، همه ایرانی‌ها به اطلاعات مرتبط با نهالکاری و درختکاری و تهیه نهال و عرصه مناسب برای کاشت نهال و… دسترسی پیدا خواهند کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumanews.ir/?p=13473

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: